Kopanice jsou můj život

Kopanice jsou můj život
Foto: pas  /  Nejstarší tanečník na oslavách Beďa Rychlík.
Starý Hrozenkov Společnost 10 / 09 / 2008

Za obrovského potlesku tančil nejstarší tanečník Beďa Rychlík

Při prvním čísle programu oslav 60. výročí Kopaničáru mnohým přítomným vyhrkly slzy, když se na pódiu objevil nejstarší tanečník Beďa Rychlík. Neochvějně to s partnerkou Vlastou Krajčovou za bouřlivého potlesku diváků roztočili v kopanickém čardáši. „No, bylo to dnes trošku rozervané, noha mě bolí tak moc, že jsem musel zajít na obstřik,“ vysvětluje trochu strnulý, ale velmi dojemný tanec.
Beďa Rychlík patří k pamětníkům, kteří zažili začátky souboru Kopaničár. Kopanicím zasvětil život, i když už mnoho let bydlí ve Zlíně. „Pro mě je kopanický folklor krásná zábava, písničky a kroje, které nikde jinde nenajdete,“ hrdě prohlašuje Rychlík. Jeho slova dokládá i kniha Pověsti z Moravských Kopanic, které je autorem.
„Tancovat jsem začal jako mladý kluk, rok po založení souboru. Vydržel jsem deset let a odnesl si ty nejkrásnější vzpomínky,“ dojatě říká Rychlík, který chtěl být učitelem. Nemohl však dostudovat fakultu, tak sedmatřicet let pauzíroval, jak sám říká. Dodnes je však velmi aktivní, v Kvítkové ulici ve Zlíně vede seniorský soubor Kvítek a domů na úpatí Bílých Karpat se vrací, jak jen mu dovolí čas. 

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace