Kovařík bodoval slivovicí z archivu

Kovařík bodoval slivovicí z archivu
Foto: ket  /  Zdeněk Kovařík sice skončil třetí, ale od degustátorů dostal za svou slivovici plný počet bodů
Uherské Hradiště - Sady Společnost 26 / 03 / 2018

Nejlepší meruňku do Sadů přivezl Zděnek Zapletal

Sedmnáctý ročník Derflanského koštu slivovice nabídl ochutnávku 333 vzorků pálenek z třiceti různých obcí. Kromě slivovice se již tradičně koštovaly také klobásky a štrúdly.
Vůbec nejlepší slivovici degustační komisi předložil Antonín Chybík z Jalubí. Pomyslné stříbro si ze Sadů do Nedakonic zase odvezl za svoji pálenku z modrého ovoce Vojtěch Jurák. Nejlepší z domácích byl Zdeněk Kovařík, který v této kategorii skončil celkově třetí. „Jedná se o slivovici z roku 2014. Před třemi lety tady skončila třetí a tím, že se ještě naležela, tak získala lepší vlastnosti a letos dostala od degustátorů plný počet bodů,“ prozradil Zdeněk Kovařík, který také přiznal, že této skvostné pálenky se mu podařilo dodnes uchovat pouze deset litrů.
V kategorii meruněk se podařilo zvítězit Zdeňku Zapletalovi z Jalubí. Třináct let v pozici vedoucího tamní pálenice mu přineslo bohaté zkušenosti, které teď zúročuje. „Kvůli loňské špatné úrodě jsem bohužel neměl meruňky svoje, ale musel jsem je koupit v Polešovicích. Moc jsem ale nevěřil, že zrovna tento vzorek vyhraje, protože pálenka byla tak voňavá, že bych řekl, že je nějak navoněná. Takže mě její vítězství nakonec překvapilo,“ nechal se slyšet  Zdeněk Zapletal.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace