Kráčí ve stopách otce i dědy

Kráčí ve stopách otce i dědy
Foto: Pavel Princ  /  Novomanželé Janováčovi.
Ořechov, Uherské Hradiště Společnost 15 / 08 / 2011

Novomanželé Martina a Jiří Janováčovi obdrželi svatební dary v hodnotě 150 000 tisíc korun

Soutěž dospěla do samotného závěru. V sobotu 13. srpna ve dvanáct hodin a osm minut byli Martina Navrátilová a Jiří Janováč na zámku v Ořechově oddáni. Po třech měsících od zahájení naší soutěže Slovácká svatba roku 2011 a po čtyřech letech jejich vztahu zazněl slavnostní slib, došlo na předání prstýnků a první novomanželský polibek.
Den D začal velmi brzy. Prvním místem byl kadeřnický salon. Bylo vidět, že tak brzy, o půl osmé, získat nějaké kloudné věty bude velmi obtížné. Dobré, až na to, že jsem šel spát ve dvě. Jinak je vše v klidu, řekl kuse Jirka. Srovnám-li to s maturitou, je to jiné, tam jsem nervózní nebyl vůbec.
Martina na přistrčený diktafon reaguje rychleji: Už je to tu zas! Zatím nic nepociťuji a vnitřní stav bych popsala jako zajímavý. Zatím fakt nevím, snad až doma, nejlépe po štamprli, než se mě Jirka přijede zeptat, žertuje v křesle s natáčkami na hlavě.
Ze Salaše zamířil Jirka s autobusem prvních hostů pro nevěstu do Mistřic. Náš ženich ji v celém kraji hledal. Chtěli jsme již dávno jít, ale ženich kázal zastavit, odrecitoval družba a Jirkův svědek Roman Koníček, když přijeli. Aby to neměl tak lehké, sestry Nelly a Vendula si připravily tři soutěžní otázky. První zněla: Proč nemůže mít letadlo děti? Nevím, odpověděl Jiří a nemohl na nic přijít. No, protože má plechový co? napomáhaly sestry. Plechový ocas, dokončily. Za pár chvil si ale všichni připíjeli na zdraví, za několik minut našel nevěstu a už se jelo za prvního deště do Ořechova. Po obřadu se se slzami, dojetím, spokojenou náladou a zatahováním SDH ze Salaše vyrazilo na slavnostní hostinu do Le Nautic v pasáži Menton, kde před obědem Jiří nezapomněl poděkovat svému dědečkovi, který se stal hlavním podporovatelem v jejich snaze dosáhnout vítězství. Když už se do soutěže přihlásili, tak jsem chtěl nějak pomoci a verboval jsem každého, aby jim zaslal hlas, říká Jiří Janováč nejstarší. Jak vidí budoucnost novomanželů? Myslím si, že když měli takové štěstí a vyhráli, tak si ho udrží a budou nadále spokojeni.
Na téma štěstí by se mohla vést dlouhá diskuze. Celý život člověk hledá nějaké štěstí. Hlavně aby jim to fungovalo, aby se radovali z každé chvilky, co budou spolu, a aby se jim neštěstí vyhýbalo, popřál spokojený Jirkův čtyřiašedesátiletý dědeček, který prozradil, že v rodě Janováčů vždy první kluk nese jméno Jirka, a Martina do toho rychle a hrdě vstoupila: Aj náš syn bude Jiří. A když to bude holka? To nevíme, holku neplánujeme, dodala rozhodně.
Dědeček se neváhal také pochlubit s další, pro dnešní dobu nečekanou skutečností. Je to snad rodové, ale já i můj syn jsme se ženili ve dvaceti. Dalo by se říct, že i když se Jirka žení až v jednadvaceti, všichni se ženíme velmi mladí, říká velmi energický a usměvavý dědeček, který zastává názor, že člověk, který se neožení z hlouposti, tak z rozumu to má už těžší, ale nic by na svém rozhodnutí neměnil.
Ze strany nevěsty prozradila své dojmy a pocity nejstarší sestra Vendula Kromková, která se v roce 2009 vdala taktéž na Salaš. Mám radost, vdala se mi sestra. Myslím si, že k sobě patří, a těším se, až budu konečně teta, protože děti z nás tří, mám zatím pouze já, a na Salaši přibude další prďous, který si bude moct hrát s naší Viktorkou. Termín byl šibeniční, vše ustáli, ale zažívali perné chvíle. U nás doma ta atmosféra byla hodně napjatá, protože v měsíci připrav to Jirka se svou povahou flegmatika bral vše v klidu. Proto bych chtěla popřát a vyjádřit stejné přání, které zmínila nejmladší sestra Nelly při slavnostním přípitku, aby si přestali hrát každý na svém písečku. Musí se naučit spolu žít jako jeden. Manželé rozhodují společně a každý musí přistoupit ke vztahu o to vážněji a zodpovědněji, vzkazuje oběma do společného života Vendula.

autor: Pavel Princ
TOPlist