Krojované děti byly v chase přesilou

Krojované děti byly v chase přesilou
Foto: pri
Nedakonice Společnost 19 / 10 / 2011

Každý dobře ví, že když zamíří na hody do Nedakonic, moc se nenachodí. Pro mladší pár Terezu Taťákovou a Jiřího Bartošíka si chasa přišla do kulturního domu a o pouhých několik set metrů dál, na Rybářském kole, čekali ti starší, Kristýna Staufčíková a Aleš Durník. Ve velmi krátkém čase, ale v o to  bohatším krojovaném průvodu prozradil za ty nejmenší Václav Klečka perličku letošních hodů, byť si myslím, že dětí bylo daleko více. V novinách jsem se dočetl, že nás je 81, prohlásil důležitě s úsměvem šibala a přidal, že holky jsou v jasné přesile, a také prozradil, co budou tančit. Kluci verbuňk a holky točky. To nás naučila paní Burdová. Protože si nemohl vzpomenout na křestní jméno paní učitelky, jeho tanečnice Barbora Šimková mu pomohla: Kateřina Burdová.
O několik let starší, devatenáctiletý pár mladších stárků společně tvrdil, že si hodování užívají. Když přišli za Jirkou, tak se nenechal dlouho prosit. Jsem ráda, že si vybral mě a že můžu dnes jít, řekla Tereza a Jiří prohlásil rozhodně: Je to paráda, každému z chasy bych to doporučil. Na příští rok někoho vyberu a stárci se hledat nebudou.
Ač jsem se snažil najít něco, co by bylo na letošních hodech zajímavostí, nepodařilo se. No, možná, že jsme šli společně s mým bratrancem. Snažil jsem se ho přesvědčit, protože by to potěšilo naše babičky i celou rodinu. I Terezka se také našla hned, takže to klaplo a určitě jsou všichni rádi, řekl Aleš. Jeho hodový protějšek měl jistým způsobem drobný náskok, a mohl tak srovnávat. Já jsme byla za stárku před třemi lety, ale letos si to užívám víc. Tehdy to bylo moc naknap. Všechno se muselo zařídit během čtrnácti dní. Jak se překoná hodová řeč, jde už vše skoro samo, řekla Kristýna.
Kdo nemohl o hodech chybět, byla Nedakoňanka, která celý den dobrou náladu umocňovala a večer dvaceti párům zahrála k hodovému pásmu.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace