Ksandrovci uchvátili Ostrožanky

Ksandrovci uchvátili Ostrožanky
Foto: pri
Uherský Ostroh Společnost 09 / 08 / 2011

Tetky oslavily patnáct. Pardon, vlastně už šestnáct

Narozeninový večer u příležitosti patnáctého výročí založení ženského pěveckého sboru Tetky se s ročním zpožděním uskutečnil v Uh. Ostrohu. Prostory zámeckého nádvoří poskytly ideální místo pro přizvané gratulanty a jedno velké překvapení. Kdo má šestnáct, má více rozumu než ten, kdo má patnáct, proto oslavujeme až letos, žertovala v úvodu Eva Zajícová. Když už jsme se loni rozkývaly, zjistily jsme, že už je letní program zcela obsazený. Musely jsme tedy rok počkat, ale co nám brání si to užít jako patnáctileté? přidává Zajícová, která si náramně pochvaluje účast, a tak se nezdráhá k pobavení publika vyprávět nastřádané zážitky.
Stranou nezůstal žádný gratulant. S písní a originálním dárkem přáli, jako by jim bylo opravdu šestnáct, byť některým už by křížků napočítal víc. Dort jako zpěvník, klobásková panenka, malovaná písnička Očička má jako trnka, kniha o Javorníku, to vše dostaly, navíc s nejednou sedmičkou. Všechny jsme folklorem žily, když jsme chodily do Ostrožanu. Následovala pauza, než nám odrostly děti, a po splnění těchto mateřských povinností jsme se začaly opět scházet, prozrazuje dále nejukecanější tetka a zdůrazňuje velké díky Blaženě Potykové, která stála u zrodu a dala vše dohromady. Neměly jsme chlapi na tancování, a tak jsme si to namíříly samostatným směrem.
Z dárků, kterém nám naši přátelé a kolegové zpěváci a muzikanti dali, máme radost. Který z nich je nejpěknější, to nejde říct. Každý má svou duši, kterou do něj dárce vložil, říká Zajícová bez váhání a přiznává, že podobné dárky také rády vymýšlejí. Lhoťanom, když jsme byly zpívat, tak jsme přinesly velikou sedmičku šampusu Modré z nebe, když už všechno majú, a polštářky, aby měli dušu v péří.
Novoveští Krasavci to však vzali ve velkém stylu. Z daleké Rusi přijeli Ksandrovci, kteří byli odměněni bohatým potleskem. Doufám, že to není u nás vaše první ani poslední vystoupení, vítaly Ksandrovce oslavenkyně za vydatné pomoci ruského slovníku. Je to chytlavé zpívání a pro některé z nás je to takové nostalgické vzpomínání na dobu nedávno minulou. Kluky známe dlouho a pojí nás dlouholeté přátelství. O pitominky a srandu s nimi nouze nebývá a nám se to velmi líbí, uzavřela Zajícová.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace