Kudlovický kroj v Polsku nejhezčím!

Kudlovický kroj v Polsku nejhezčím!
Foto: archiv HV
Kudlovice Společnost 06 / 09 / 2010

Hanka Věrná žije jako všichni zamilovaní... Mezi cestováním a prací maluje, zařizuje, plánuje

Druhá vicemiss Hana Věrná z Kudlovic skončila na celosvětovém finále Miss Supranational (suplující zaniklou Miss Europe) v Polsku jako druhá, tedy první vicemiss. Soutěže se zúčastnilo šestašedesát zemí z celého světa, zvítězila Karina Pinillaová z Panamy. Kromě velkého úspěchu a uznání na poli krásy si naše reprezentantka odvezla také titul Miss Wieliczka za nejlepší národní kroj. První dny strávily dívky ve Varšavě, poté se přesunuly do Vilicze, kde natáčely spoty, fotily a nacvičovaly taneční choreografii na finálový večer.
Blonďatá dvaadvacetiletá studentka cestovního ruchu je v soutěžích krásy již zkušenou matadorkou a její jméno zdobí přehlídky předních módních návrhářů. Jak sama uvádí, vše přitom odstartovala naše soutěž Tvář DOBRÉHO DNE, kterou v roce 2003 vyhrála.

Jak ses na Miss Supranational do Polska vlastně dostala? Kdo tě nominoval?
Vyslala mne tam Miss ČR jako jednu z vítězek. Po převzetí Miss ČR společností Česká Miss ředitelky Michaely Maláčové patřím teď do její stáje. Všechny tři vítězky Miss ČR se podle smlouvy mají zúčastnit velkých mezinárodních soutěží a Miss Supranational je po Miss Europe adekvátní kompenzací.
Je podle tebe dobře, že české soutěže krásy mají jednoho majitele?
I když byl kolem toho velký rozruch plný emocí, myslím, že to dobře je. V konečné fázi se Miss ČR potápěla, vlastnila ji firma která neměla se soutěžemi krásy žádné zkušenosti a jen Miss ČR sponzorovala což nestačilo. Teď se o to stará hromada lidí, kteří se pohybují v modelingu a můžou holkám zařídit a zprostředkovat práci a postarat se o ně.
Co bylo na soutěži v Polsku nejzajímavější?
V Polsku jsem strávila tři týdny na soustředění, cestovali jsme, natáčeli videa, fotili fotky a nacvičovali náročnou choreografii na finále. Příprava byla opravdu velmi náročná. Začínali jsme v 7 hodin ráno a končili někdy před půlnocí - no ono taky zorganizovat takřka sedmdesátku ženských není žádná legrace. Hrozně jsem se těšila domů mezi normální lidi, protože mně z toho babince někdy šla hlava kolem.
Na druhou stranu to pro mě byly velké zkušenosti. Setkala jsem se s dívkami z celého světa a viděla odlišné pohledy na svět, různé kultury i náboženství. Poprvé jsem viděla umělý zadek, chlupaté účastnice, protože jim náboženství nedovolí holit se, ale také neskrývanou vůli a umění některých dívek prosadit se přes kalhoty porotců a sponzorů.
Naštěstí všech pět dívek, které obsadily přední místa, se této cestě vyhnulo.
Byla mezi vámi velká rivalita?
To ani ne. Bylo to tak náročné soustředění, že jsme na nějaké hádanice ani neměly čas. A když už byla některá z nich protivná, nemusela jsem se s ní bavit. Je zajímavé, že jsme si k sobě našly cestu s normálníma holkama, které soutěže krásy neberou na život a smrt.   
Takže ti kudlovický kroj přinesl štěstí? To je tvůj vlastní?  
Jasně! A byla jsem pěkně překvapená, že moravský kroj porazil všechny světové. Můžeme být na něj tedy právem pyšní!
Kroj je můj - tedy rodinný, který se dědí z generace na generaci.   
Kdo ti s oblékáním pomáhal?
Tak to byla hrůza! (smích) Oblékala jsem se do něj během soustředění snad šestkrát. Zpočátku jsem na to byla sama, ale až jsem si udělala kamarádky, pomáhala mi Slovenka a Maďarka - ale byla to fuška i pro ně.
Byla jsi v Polsku sama, nebo s tebou jel i nějaký tým?
Jela jsem sama. Na slavnostním finále mě přijeli podpořit rodiče a přítel Radim. Vedení Miss ČR odjelo podpořit vítězku z České Miss Válkovou do Las Vegas, která tam skončila 15.  
Pomohla ti soutěž Miss ve tvém kariérním životě?
Ano, měla jsem možnost poznat spoustu lidí a nasbírat kontakty. Zkušenosti získané na Miss jsem mohla využít na Miss Supranational, kde se mi rozhodně vyplatily.
Co ti účast v soutěžích krásy vzala a co naopak dala?
Dala mi zkušenosti, dobré pracovní nabídky, rozhled a vzala mi soukromí a iluze.
A co krize a soutěže krásy?
V dnešní době je všechno daleko složitější a náročnější. Šetří se úplně všude a člověk se musí sakra otáčet, aby se uchytil a uživil. Mám ale celkem štěstí na lidi, takže se mi zatím docela daří.  
Jak v současnosti žiješ? Čím se zabýváš?
Žiju dobře. Snažím se dodělat management cestovního ruchu - čeká mě bakalářská práce. A v sobotu odlétám na Ibizu natáčet pořad o cestování, pro televizi. Nechci to zakřiknout, tak o tomto projektu pokecáme až příště. Prozradím jen, že jestli to klapne, začne se vysílat na jaře a měla bych navštívit šestnáct zemí světa.
Má tvůj přítel Radim pořád tolik důvěry a optimismu jako v začátcích?
S přítelem spolu žijeme už delší dobu společně, takže se vidíme poměrně často. Bez důvěry by to nešlo, je mi obrovskou oporou. Vážím si, že mě podporuje a je velmi tolerantní. Navíc mi na různých akcích dělá doprovod, takže všechno prožíváme společně.
Teď jsme v Praze koupili byt a prožíváme to, co všichni zamilovaní lidé ve společném bydlení. Mezi cestováním a prací malujeme, zařizujeme, plánujeme.
Jak jsi prožila prázdniny?
Na začátku prázdnin jsme byli za známými v Řecku na dovolené, párkrát jsem navštívila rodiče na Moravě a srpen patřil polské soutěži. Zbytek léta se nesl v pracovním rytmu.
O víkendu jsi přijela oslavovat - úspěch, nebo nějaké rodinné výročí?
Přijela jsem především navštívit rodinu a kamarády, se kterými se vždy ráda vidím. Malá oslava mě čekala u bráchy v místním baru.
Půjdeš na kudlovické hody v kroji?
Zřejmě budu v zahraničí. Ale tento rok jsem se do kroje stejně nechystala.  

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace