Kurzy baletu tančily Markovi Víchovi

Kurzy baletu tančily Markovi Víchovi
Foto: Anna Sikorová  /  Tanečnice s Markem.
Staré Město Společnost 22 / 12 / 2019

Protančený adventní čas...

Každé taneční vystoupení má jisté poslání. Tancovat můžete pro svoji potěchu, pro vítězství, pro potlesk obecenstva nebo třeba pro úspěch... Tanečnice z Kurzů baletu pro dospělé a taneční skupina Inaris ale tancují srdcem a také svým tancem rozdávají to nejcennější, co může každá tanečnice dát. Rozdávají kousek sebe.
Letošní vánoční besídka byla umocněním poselství, které se skrz naskrz prolíná hodinami tance s vedoucí Veronikou Kaštánkovou. Kdo tuší, v čem je to kouzlo? Není jen jedno. Jsou to třeba rozzářené oči při otočení první piruety. Je to objetí přítelkyň po předlouhém týdenním odloučení. Jsou to slova trémy před vystoupením. Je to dřina ... a pot. Je to taky smích v šatně před začátkem hodiny, ale je to i smích v šatně po skončení hodiny. Zahrnuji jen malý výčet skutečností, které mají společné pojítko. Spojují ty obyčejné věci a skutky, které jsou v našem hektickém světě přitom tak neobyčejné. Pomoc druhým by měla být jedním z pilířů šťastného já.
Vánoční besídka letos pomohla Markovi, který bojuje s onkologickou nemocí. Společnými silami jsme mohly předat Markovi vybranou částku 21 930 Kč a tancem mu pomoci k vykouzlení úsměvu na tváři. Částka se skládala z příspěvků účastníků besídky, kteří společně vybrali 15 430 Kč. Dobrý skutek před Vánoci udělal také náš kameraman Roman Čevelíček, když Markovi věnoval svoji slíbenou odměnu. Dalším obnosem přispěla Základní škola ve Starém Městě, která díky vánočnímu jarmarku a šikovným žákům pátých tříd vybrala 3 550 Kč a rozhodla se společně s námi Marka podpořit. K předávání daru patřily i slzičky dojetí a štěstí zároveň a to jsou emoce, které musí jít s jakýmkoliv uměním ruku v ruce.
U tance nejde o pravidla, ale o pocity, které jím chceme vyjádřit.

autor: Anna Sikorová, členka TS INARIS
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace