Květa Fialová ukradla urnu s manželem

Květa Fialová ukradla urnu s manželem
Foto: pri  /  Květa Fialová s Jaruš Tihelkovou.
Uherské Hradiště Společnost 15 / 04 / 2013

Květa Fialová v sobotu zazářila na prknech Slováckého divadla v hlavní roli komedie Popel a pálenka. Vytvořila postavu vdovy, která na manželově pohřbu ukradne jeho urnu a uteče s ní domů, kde si s ní povídá. A ačkoliv jde o roli, ukázalo se, že paní Květa má s postavou ve skutečnosti přece jen něco společného.
„S mým milovaným manželem Pavlem si povídám taky. Je už tam na nebesích a vidím ho tam spolu s mojí maminkou, sestrou, Karolínkou Slunečkovou, Arnoštem Lustigem a dalšími kamarády,“ říká herečka. „Vždycky, když mě něco těžkého čeká, tak je poprosím, aby mi pomohli, a hned vidím, co oni na to. Pokud se usmívají, vím, že to dobře dopadne,“ svěřuje se Květa Fialová s tím, že své nejbližší prosila i před sobotní premiérou.
Zároveň vzpomíná i na chvíle, kdy se ona sama o smrti manžela dozvěděla. „Byla jsem s Pepíčkem zrovna ve Španělsku a viděla jsem Pavla, jak se drží s Karolínkou Slunečkovou za ruce a jsou spolu šťastní. To mi bylo všechno jasné,“ vypráví. „Pak se to potvrdilo. Dcera Zuzanka mi zavolala, že Pavel odešel. V posledních letech měl Alzheimerovu nemoc a vlastně nás už nevnímal. Byl za zrcadlem a my jsme k němu nemohli,“ říká smutně Květa Fialová.
Ve stesku se ale netopí. „Kdepak, já si teď užívám nejkrásnější léta svého života a vím, že je Pavel pořád se mnou a že má radost i z toho, že jsem v Hradišti našla druhý domov,“ dodává herečka, která exceluje v nové komedii Popel a pálenka i tento týden, kdy ji čekají hned čtyři beznadějně vyprodané reprízy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace