Letos to zvládli bez úrazů

Letos to zvládli bez úrazů
Foto: Jakub Ketman
Jarošov Společnost 23 / 10 / 2015

Chybějící stárky v Jarošově vynahradila absence zranění v chase

Bez stárků si letos musela poradit jarošovská chasa. Po dlouhé době totiž mezi sebou mládež nenašla nikoho, kdo by se do čela hodů postavil. Asi po dvanácti letech nám chybí stárci. V chase je teď spousta lidí, kteří už stárkovali, a těm mladým se zase do toho nechce. Na druhou stranu nám letos přibylo do chasy asi deset nových párů, takže by se dalo mluvit i o jakési generační obměně, řekla Ivana Šimonová, která spolu s Markem Čaníkem strážila jedno z jarošovských práv.
Já jsem letos za stárka jít chtěl, ale opravují nám panelák, tak jsem nechtěl zvát lidi na staveniště, vtipkoval Marek Čaník, který už v čele hodové chasy jednou stál. Také přiznal, že pro příští rok by si to rád zopakoval, a to právě s Ivanou Šimonovou. My spolu letos tančíme vlastně poprvé. Oběma nám odpadli tanečníci, kteří už dál nechtěli pokračovat, tak jsme se rozhodli, že to dáme dohromady, dodal ještě Marek Čaník.
Jarošovští krojovaní si letos sice museli poradit bez stárků, zato se jim ale vyhýbala tradiční zranění. Vždycky tady máme nějaké úrazy při zapalování hodů. Často to bývají rozbité hlavy po pádu z kola nebo ze schodů, nebo se hraje rugby a jsou rozbité nosy. Tento rok se nám to ale vyhnulo a jsme všichni zdraví, pochvalovala si hladký průběh hodů Ivana Šimonová.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace