Limonádový Joe oslaví rok na scéně
Foto: Marek Malůšek
Přesně před rokem se ve Slováckém divadle vše připravovalo na premiéru parodie Limonádový Joe. Od 18. června 2022 má za sebou více než pětadvacet repríz a nadšené ohlasy diváků.
„Ačkoliv miluji film, divadlo je snad ještě lepší. Živá muzika na jevišti a hravost herců, kteří si dělají legraci i sami ze sebe, je zážitek, který si musím zopakovat,” prohlásila po poslední vyprodané repríze Magda Červená.
Příběh vždy kladného Joea je notoricky známý díky ikonickému filmu z roku 1964. Představila se v něm celá plejáda českých filmových hvězd od Karla Fialy v titulní roli přes Vladimíra Menšíka, Miloše Kopeckého až po Květu Fialovou v roli uhrančivé arizonské pěnice Tornádo Lou. Ve Slováckém divadle tato role připadla Pavlíně Hejcmanové. „Pro mě byla výjimečná už veřejná generálka a premiéra, kdy lidi hned naskočili na naši vlnu a humor, který Limonádový Joe přináší. A to trvá až dodnes. Diváci znají hlášky z filmu, někteří si s námi zpívají, je to vždycky velká radost,“ raduje se Pavlína, i když jedním dechem dodává, že sem tam se něco nepovede. Třeba při jedné repríze jí z výstřihu vykoukla karta, kterou měl až později „vykouzlit“ Tomáš Šulaj coby Horác Badman. „To se zkrátka na jevišti stává. Ale zrovna Joe je takový typ inscenace, kde to vůbec nevadí a diváci mají rádi, když všechno vezmeme do hry a když podobná nedopatření přiznáme,“ dodává s úsměvem.
Dědeček by byl na Limonádového Joea pyšný, říká vnučka zakladatele divadla a Šerifa z filmu
Premiéry uherskohradišťského Limonádového Joea se zúčastnila i Denisa Šulcová. Vnučka Oldřicha Lukeše, jednoho ze zakladatelů Slováckého divadla, který si zároveň ve slavném filmu režiséra Oldřicha Lipského střihl roli Šerifa.
„Musím se přiznat, že pro mě je Limonádový Joe velmi srdcová záležitost. Když šel film v televizi, vždycky jsme se s dědečkem dívali a on vzpomínal na natáčení. Moc ráda jsem proto pozvání divadla na premiéru přijala a vím, že dědeček by byl na zdejšího Limonádového Joea i na divadlo, které založil, velmi pyšný. Herci podávají výkony, které se hned tak nevidí, a publikum by jiná pražská divadla mohla Hradišti závidět,“ řekla po premiéře Denisa Šulcová, která s rodinou žije v hlavním městě.
Nejbližší reprízy parodie Limonádový Joe naplánovalo Slovácké divadlo na 20. května. Vstupenky jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.