Lyžařské klání O Chřibákův dort

Lyžařské klání O Chřibákův dort
Foto: pri
Osvětimany Společnost 07 / 02 / 2011

Ocenění vítězům předávali Miss ČR Langmanová a moderátor Slezáček

Jeden den volna o pololetních prázdninách v Osvětimanech využili k uspořádání dětských lyžařských závodů. Na zdejším lyžařském svahu proběhl první ročník O Chřibákův dort. Teplota vzduchu se sice přehoupla nad bod mrazu, ale i tak podmínky zůstaly ideální a na sjezdovce leží metr sněhu.
Celý areál je zasvěcený Chřibákovi. Otevírání i ukončení máme spojené s naším vládcem hor - Chřibákem, tak se název soutěže nabízel velmi rychle. Přišlo to zcela spontánně. Na přípravě jsme si dali záležet, protože v ní budeme pokračovat i v dalších letech, prozrazuje organizátor Vratislav Mynář.
Do závodů se přihlásilo cellem 86 dětí, které byly rozděleny do tří věkových kategorií. Nejpočetnější kategorií se staly děti od šesti do devíti let. Stranou nezůstali ani snowboarďáci.
O mluvené slovo se postaral Bořek Slezáček a spolu s Miss ČR Renátou Langmanovou předali ceny. Oba dva si akci chválili a byli překvapení počtem zaregistrovaných závodníků. Pocházím z Ivanovic na Hané, a když mi bylo sedm, jezdili jsme s rodiči lyžovat na nejbližší vlek do Koryčan. Dnešní děti začínají mnohem dříve, ale rychle jsem si zvykla a lyžování je jedním z mých nejoblíbenějších zimních sportů, říká Langmanová a podotýká, že si žádný rok hory neodpustí a po práci v Německu, která ji čeká tento týden, pojede lyžovat do rakouských Alp.
Se čtyřicetiletou praxí hodnotí Slezáček rozdíl mezi lyžemi a snowboardem. Před pěti lety jsem měl chuť si snowboard vyzkoušet, ale hodně jsem se trápil. Jezdil jsem na skatu, ale nakonec jsem ho hodil do garáže a vrátil se zpět ke klasice. Pracovní povinnosti mu nedovolili v Chřibech strávit příjemný víkend. S Vráťou jsme velcí kamarádi, vyrůstal jsem kousek odsud u Kroměříže, takže zdejší okolí dobře znám. Zítra hraji v divadle, říká Slezáček. Závody se obešly bez zranění a těm nejlepším byly předány věcné dary. Pro vítěze jsme připravili medaile, diplomy a pro první místa byl upečený zmiňovaný Chřibákův dort, vyjadřuje Mynář maximální spokojenost a vzkazuje, že lyžování prozatím nekončí. Kdy se přijede Chřibák s letošní sezonou rozloučit, zatím tedy není známo.
Do závodního klání se přihlásila Erika Červenková z Vřesovic, která obsadila druhé místo. Na otázku, zda-li pravidelně trénuje, odpověděla: Do žádného lyžařského oddílu nechodím, ale každý víkend jsem tady na svahu s rodiči a lyžuji jen tak.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace