Martin Hudec se měl stát inženýrem

Martin Hudec se měl stát inženýrem
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 23 / 04 / 2021

„Chodil jsem ale raději na zkoušky divadla než na přednášky z mikroekonomie,“ říká Hudec.

Stačilo málo a Martin Hudec by si před jméno psal titul Ing. a pravděpodobně pracoval v nějakém velkém ekonomickém podniku. Původně se totiž chtěl věnovat úplně jinému oboru, než je herectví.

„Po gymplu v Levicích na Slovensku jsem se dostal na Masarykovu univerzitu do Brna. Celkem mi šla matika a bavily mě výpočetní technologie. Tehdy jsem měl velkou radost, že mě tam vzali, bylo nás asi jen šestnáct. Ale popravdě jsem nikdy moc nepřišel na chuť ekonomickým teoriím a nedostal jsem se moc daleko ani v programování,“ popisuje Martin svou původní profesní cestu.

Touhu stát se hercem tak v sobě neobjevil už v dětství, ale až v průběhu vysoké školy. „Na fakultě informatiky byl divadelní spolek a na fakultě sociálních studií zase studentské rádio.

A někdy během studia jsem si uvědomil, že jdu raději na zkoušku v amatérském divadle než na přednášku z mikroekonomie. To asi není až tak překvapující, když to byl můj koníček. Já jsem ale měl hroznou chuť se v divadle zlepšovat a doufám, že mě tato chuť nikdy nepřejde,“ svěřuje se Martin.

 „Máma přijímačkám na JAMU moc nevěřila“

Další krok Martinova života se nabízel sám. Přímo v Brně šel k přijímacím zkouškám na Janáčkovu akademii múzických umění, obor činoherní herectví. Svou rodinu tímto obratem docela překvapil.

„Jsem si jistý, že úplně nadšení nebyli, ale vždy mě podpořili. Máma se mi po přijímačkách na JAMU přiznala, že tomu moc nevěřila, ale nedala to na sobě znát,“ usmívá se herec, kterého budou moct diváci snad už brzy vidět v roli Petra v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Oboru, který si původně zvolil, se už v současné době aktivně nevěnuje. „Určitě jsem si ale odnesl nějaký rozhled a v divadle se hodí každá zkušenost,“ uzavírá Martin Hudec.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace