Mazlíci každým coulem

Mazlíci každým coulem
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 13 / 07 / 2012

Víření prachu v podání některého z folklorních souborů v Klubu kultury v Uherském Hradišti vystřídalo poletování chomáčků chlupů krásných kočičích plemen. V pořadí III. a IV. mezinárodní výstavu koček uspořádala základní organizace Chovatelů koček Zlín pod vedením předsedkyně Markéty Říhové. Dvoudenní výstava přilákala především chovatele, kterým odborní posuzovatelé sdělili spoustu dobrých a cenných rad. Stejný zájem o chlupaté krasavice projevila ale i laická veřejnost.
Výstava není jen pro chovatele. Jsme rádi, když přijdou i laici. Mají tady skvělou příležitost pobavit se s různými chovateli plemen, které si třeba chtějí pořídit. Než si přivedou svého nového mazlíčka domů, měli by vědět, jaké plemeno je pro ně nejlepší. Je důležité se dopředu zajímat o charakter a zvláštnosti zvoleného plemene, zdůrazňuje Říhová, že výstava není určena pouze uzavřené společnosti. Nemůžu samozřejmě dát ruku do ohně za každého vystavovatele, ale většina z nich jsou zároveň i chovatelé. Ten,  který chce, aby se jeho koťata dostala do dobrých rukou, rád podává informace, aby kočička nebyla po dvou měsících jen nechtěným dárkem třeba za vysvědčení, dodává.
To, že jsou mazlivé, tulivé, svéhlavé kočky z Itálie, Ukrajiny, Maďarska, Chorvatska, Polska, Maďarska, Slovenska i Čech, dokázala kvalita obsazení výstavy. Přihlášených máme asi tři sta koček. O posouzení jejich kvalit se stará pětičlenná porota s pouze jedním zástupcem z České republiky, říká Říhová, která prozradila, co přivádí do Hradiště chovatele třeba z Ukrajiny. Jsou tu třeba jejich oblíbení posuzovatelé, kteří dokáží objektivně, ale i kriticky jejich kočku zhodnotit. Nebo sem jezdí ti, kteří rádi cestují nebo potřebují získat mezinárodní titul pro svou chovatelskou stanici.
Na tuto výstavu podruhé přijela ze Žiliny i Jana Melišová. S údivem jsem zjistil, že její auto má espézetku MIAOU. To, že je to jméno jejího miláčka, jsem se dozvěděl později. Chodíme po výstavách osmým rokem a naše kočička je velmi úspěšná. Když jsme volili speciální značku, tak padlo rozhodnutí, že bude po ní Miou - Miou of Black Star. Když přijedeme na výstavu, každý kdo nás zná, ví, že jsme tam, hrdě prozrazuje majitelka.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace