Mistřický máj zdobila zpěvačka

Mistřický máj zdobila zpěvačka
Foto: ket
Mistřice Společnost 01 / 05 / 2018

Alici Vlachynskou ke zpěvu přivedla Tarja Turunen

V letošním kalendáři mistřických tradičních akcí ani letos nechybělo stavění máje. To měl tento rok na starosti ročník 2000. Role májové stárky padla na Alici Vlachynskou. „V ročníku jsme jen čtyři holky a tři z nich bydlí v místech, odkud by se vršek máje špatně vynášel, tak jsem se stala májovou stárkou já,“ prozradila Alice. Jejím úkolem bylo zajistit zdobení máje, který má krášlit střed obce.
Alice započala svou folklorní dráhu už jako malá, když začala docházet do dětského folklorního souboru Botík v Březolupech. „Asi po čtyřech letech mě to ale přestalo bavit, protože jsme málo vystupovali, tak jsem s folklorem skončila,“ vysvětlila mistřická májová stárka.
Brzy však našla zálibu, které se věnuje dodnes. Alice zpívá, a to hned ve třech různých sborech. „Mí rodiče jsou rockeři a občas sledují v televizi záznamy koncertů. Jednou, když jsem byla asi v druhé třídě, tak jsem se dívala s nimi a zaujal mě tam zpěv Tarji Turunen a to mě motivovalo, abych začala zpívat taky,“ zavzpomínala na své pěvecké začátky Alice Vlachynská.
Tu slavnostní průvod doprovodil až k místu, kde následně muži vztyčili ozdobený máj.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace