Mladí na hudební scéně

Mladí na hudební scéně
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 10 / 01 / 2010

Punk a alternativ rock, grunge-punk a jiné hudební styly si mohli vychutnat všichni, převážně mladí návštěvníci klubu Mír. Už potřinácté si zde totiž teenageři uspořádali Klubovou scénu. Organizaci si může vzít na starost kdokoliv z mladých, a o tento díl se tak postarali Martin Dostálek a Radovan Válek.
„Koncerty děláme hlavně pro propagaci kapel, které nejsou tak známé, a nemají proto tolik fanoušků, aby se mohly dostat do povědomí. Ty dnešní jsou všechny z okolí a hostem večera budou Hadramašmátra z Veselí, prozradil Ráďa ještě před zahájením. Protože o pořadatelství je zájem, termín je zapotřebí si více jak tři měsíce dopředu zarezervovat. „Kdo tu bude hrát, je vyloženě na pořadatelích, kteří jsou vesměs současně samotní členové kapel. Pokud je to pankáč, tak se to točí kolem punku, když je to metalista, jsou tu metalisté, doplnil Martin Ráďova slova.
I když by číslo pokračování mnohé mohlo odradit, nestalo se tak. Start sice vypukl se zpožděním T mínus hodina, ale hned první kapela, Hlavní jistič, to řádně rozjela a nevybouření s nimi. „Už nás nebaví platit vstupné na akce, tak si uděláme raději svou. Nájemné je rozumné a pokud někdo přijde, vše se zaplatí, kapely se ukážou a účel je tak splněn, přidal Ráďa.

Galerie

TOPlist