Monster Trucky v Uherském Brodě zlikvidovaly několik aut

Monster Trucky v Uherském Brodě zlikvidovaly několik aut
Foto: KM
Uherský Brod Společnost 05 / 11 / 2021

Do Uherského Brodu dorazila Monster Truck show, která přilákala desítky malých i velkých milovníků adrenalinu a rychlých aut. Show vozí po celé České republice Tomáš Zelenay.

Show přilákala malé i velké příznivce adrenalinu

„Před osmnácti lety jsem byl u cirkusu a viděl jsem tuto show v Německu,“ vzpomíná její zakladatel, majitel, organizátor, ale také pokladní či fotograf, ale hlavně kaskadér, který velkou část exhibice odřídí sám. Zdálo by se, že za osmnáct let působení už to musí být i pro něj samotného jen taková rutina, ale není tomu tak.

„Strach nemám, to bych to nemohl dělat, ale respekt musí být určitě. Člověk musí dávat pozor. Někdo si může myslet, že už umí všechno, a při těch nejhloupějších, nejlehčích věcech se může klidně něco stát.“ dodal Zelenay.

Celá show začala ukázkou „školy smyku“, kdy chvilkami bylo možno zahlédnout i jiskry odletující od zadních kol aut. Na takovou adrenalinovou jízdu vzal Tomáš Zelenay i dva malé dobrovolníky z řad diváků. „Bylo to zajímavé, jelikož já jezdím v bugině, a tak jsem se nebál a navíc jsem věděl, že je tady rovný povrch a že to dělají už dlouho, tak že se nemůže nic stát,“ svěřil se krátce po jízdě jeden z dobrovolníků, třináctiletý Vilém Borák, který má opravdu pro strach uděláno a i takovýto netradiční zážitek zvládl s ledovým klidem.

Nejen školu smyku, ale taky jízdu v autě po dvou kolech si mohli vyzkoušet i vybraní diváci. Do šíleného taxi, jezdícího jen po levých kolech, vzal Tomáš Zelenay dvě vybrané dámy. Když se auto s pasažéry rozjelo po dvou kolech, byl slyšet i jekot dam v autě. Jak se později svěřila jedna z nich, bylo to nadšením. „Bylo to úplně úžasné. Já mám adrenalin ráda, proto jsem do toho šla dobrovolně i ráda,“ prozradila jedna z účastnic této jízdy Dagmar Kadlčková.

V druhé části show se pak diváci dočkali takových ukázek, jako průjezdu auta s jezdcem na střeše hořící bránou nebo převrácení auta za jízdy na střechu. Pak už ale přišla řada na očekávané monster trucky, se kterými kaskadéři během chvilku zlikvidovali dva, do té doby možná i pojízdné, osobní automobily, ze kterých zbyla poté jen hromada plechů.

autor: Kateřina MAHĎÁKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace