Mořské dobrodružství v Živé vodě

Mořské dobrodružství v Živé vodě
Foto: pri
Modrá Společnost 03 / 07 / 2014

Živé vodě v Modré se podařilo ulovit extra pozoruhodný kousek. Pokochat se areálem, který vyrostl na popud Miroslava Kováříka, a také na kus řeči přijel poslední červnový víkend nejznámější český potápěč, kameraman, režisér, spisovatel a v neposlední řadě také dobrodruh, vtipálek a vynikající vypravěč. Steve Loveček Lichtag.
Přijel jsem, aniž bych tušil, že tady něco tak neskutečně úžasného existuje. Zaujalo mě úplně všechno a nikde jsem to tak dokonale vymyšlené, domyšlené a zrealizované neviděl. Dnes se navrhuje projektů tisíce a z toho realizují jen jednotky, zatím mi to hlava nebere, oplýval nadšením Lichtag, který se přiznal k prvotním pochybnostem nad návštěvou Slovácka. Máte strašně tvrdohlavýho starostu, který do mě bušil asi půl roku a žádná výmluva mi nepomohla. Myslel jsem si, že chce jenom dosáhnout svého. Když jsem seděl ve střižně v Praze, tak jsem kolegům říkal, že je to strašný, že mě fakt udolal. Kolega dodal: ,No to víš, Moravák.´ A to jsem si pořád říkal, že mě ještě chce tahat po nějakým skanzenu. Nyní se hluboce omlouvám a smekám, přiznal rodák ze Znojma, který pod širým nebem, když areál pohltila tma, uskutečnil pro necelou stovku návštěvníků poutavou přednášku s ukázkami ze svých toulek po světových oceánech.
Lidé doslova hltali jeden příběh za druhým. Vždy to bylo jistým způsobem nebezpečné a dobrodružné. Když jsem ve vodě, tak si s rybami povídám, přiznal Lichtag, který zavzpomínal na své první natáčení v USA, kdy zpracovával pro Českou televizi dokument o murénách. Dále následovaly další ukázky. Pouť na osamocený ostrov za žraloky, obrovskými savci - kapustňáky nebo dobrodružná výprava za velrybami. Bylo to, jako když plavete vedle paneláků, líčil svoje dojmy Lichtag, který příští rok představí zbrusu nový projekt. Bude to celovečerní film Aldabra, který se natáčel na druhém největším atolu na světě, který je pod ochranou Unesca. A zajímavostí je to, že je natáčen technologií 3D.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace