Mši svatou celebroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner

Mši svatou celebroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner
Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ
Uherský Brod Společnost 09 / 10 / 2019

Růžencové pouti počasí nepřálo, ale v hale to na koncertech vřelo!

Růžencové pouti, která každoročně spojuje duchovní program se zábavou pro všechny generace, letos počasí nepřálo. V pátek si sice ještě někteří stihli užít návštěvu kolotočů, v sobotu však téměř celý den pršelo, tak počet návštěvníků klesl na minimum. Alespoň ve sportovní hale to ale po oba dny vřelo. Návštěvníci si zde užívali zajímavé koncerty kapel jako Like-it, Divokej Bill, Street69, Badyan, Minami či Mandrage.
Ovšem tou nejdůležitější částí poutě je duchovní program, který je rozprostřen do obou víkendových dnů. Zástup věřících i přes vytrvalý déšť vyrazil na tradiční průvod se svícemi z farního kostela do kláštera. V neděli se pak lidé probudili do zamračeného rána, ale bez deště, a tak se ranní krojovaný průvod poutníků na dopolední mši, kterou celebroval olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, konal za hojné účasti krojovaných i zástupců města a okolních obcí.
Letošní rok nás malinko zaskočil studeným a deštivým počasím. I přesto návštěvníci do Uherského Brodu přijeli a já věřím, že si to tady alespoň v neděli užili. V pátek sem sice lidé přijeli bavit se, ať už za kulturou nebo kolotoči, ale růžencová pouť je především o tom duchovnu, tak věřím, že si to dnes všechno vynahradíme,“ zhodnotil letošní pouť brodský starosta Ferdinand Kubáník jen pár minut předtím, než se s celým průvodem vydal na mši svatou do kláštera.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace