Myslivecká výstava trofejí

Myslivecká výstava trofejí
Foto: pri
Popovice Společnost 17 / 04 / 2011

Je to pro nás prestižní záležitost a za pořadatelství, i za cenu týdenních příprav a starostí, jsme rádi, prozradil Bajaja

V Popovicích proběhla historicky první výstava trofejí zvěře. Prezentovalo se na ní na tisíc trofejí srnčí, daňčí, jelení, černé zvěře a šelem odlovených během roku 2010 v regionu Uherskohradišťska a Uherskobrodska. V počtu odlovených kusů byl překonán rekord z roku 2008. Výstava je pořádána každý rok na popud Státní správy, která je pověřena dozorem nad výkonem práva myslivosti. Je to pro nás prestižní záležitost a za pořadatelství, i za cenu týdenních příprav a starostí, jsme moc rádi, pochvaluje si František Bajaja, předseda Mysliveckého sdružení Bukovina, že si je po několikaletém zájmu z jejich strany Českomoravská myslivecká jednota vybrala. Za tři dny naši obec navštíví přibližně tisíc návštěvníků a mohou se dozvědět něco o naší práci i o dění v obci, které je velmi bohaté.
Za zisk letošního pořadatelství vděčí mimo jiné i každoročnímu pořádání zkoušek loveckých psů ve vodní práci. Ještě před pár lety, než začaly tyto zkoušky, o nás nikdo nic nevěděl. V podstatě je to zásluha mladých kluků, kteří měli zájem tyto zkoušky pořádat, protože sami psi chovají. Okresnímu spolku hodně v mysliveckém oboru pomáháme, proto nám vyšli také vstříc, doplňuje Bajaja.
A pro koho je vůbec výstava určena? V prvé řadě je to pro myslivce, aby se poučili z chyb, které jsou vyznačené v katalogu a na samotné trofeji. Je to v podstatě takové školení, ve kterém se učí prozíravosti před tím, než zvěř zastřelí. V druhé řadě je to pak pro každého z nás - můžeme se kochat krásou zvěře, kterou určitě ocení i laici, odpovídá Bajaja na otázku a všechny myslivce zve 31. července na zmiňované zkoušky psů.
O zhodnocení letošní výstavy se postaral Libor Beníček, předseda myslivecké komise při Okresním výboru Českomoravské myslivecké jednoty Uh. Hradiště. Co se týká medailové hodnoty trofejí, je to průměrná výstava, a to kvůli náročné zimě 2009 a 2010. U srnců jsme zaznamenali mírné zklamání, protože bodování vždy bylo vyšší, medaili získalo pouze pět srnců, ale žádný bohužel zlatou. U jelenů byl úbytek o dvacet kusů, ale zato tři jeleni z chřibské oblasti se v jednom roce stali medailisty, prozradil Beníček a přidal, že u trofejí se hodnotí délka, obvod paroží, toulců (roh muflona) v určitých místech, rozloha a váha paroží, barva a celkový vzhled. Současně nezapomněl pozvat také na jednu plánovou akci. V sobotu 3. září se ve vysokoškolském areálu uskuteční oblastní výstava psů všech plemen a evropská výstava slovenských kopovů.
Výstavu obohatila také ukázka živých dravců ze Stanice ochrany fauny z Hluku.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace