Na domácím hřišti vyhrál Burián

Na domácím hřišti vyhrál Burián
Foto: pri  /  Vítěz 40. ročníku koštu slivovice v Jalubí Marek Burián
Jalubí Společnost 02 / 04 / 2015

Jubilejnímu čtyřicátému ročníku koštu slivovice v Jalubí předcházela výroční schůze

Převážně z jalubských zdrojů členové SK Jalubí uspořádali 40. ročník koštu slivovice. Pozvolný start si vychutnali fajnšmekři a zkušení harcovníci. Mezi první hrstkou zájemců o prověření sestaveného katalogu byla trojice Jaroslav Čagánek, Jiří Šimek a Antonín Cícha. Šmakuje nám to moc a to už je osmá. Pijeme samé šampiony a hledáme jejich rozdíly, svěřil se Čagánek, kterému přitakali jeho kamarádi, když prozradil, že šampion nebyl špatný, ale dal by se prý najít lepší vzorek. Každý z degustátorů má svou chuť, názor, tak rozhodli, jak rozhodli. Nám to nevadí a neodrazuje nás to, usmívali se postarší pánové. Mně třeba chutnala Rozsypálkova, ale samozřejmě ta nejlepší je naša, přidal Tonda Cícha.
Myslím si, že dnes už nikdo nedá přeci špatnou. Nemáš pravdu, zastavil mě Čagánek. Kolikrát aj u nás se objevily patoky a experimentátoři s banánama nebo letním kvasem. Kalvados, hrušku, a tu co jsem skotil, no, mirabelku, to nepovažuju za gořalku, prohlásil Jaroslav Čagánek a při pohledu do katalogu byl zjevně rád, že převážná většina z 164 vzorků pochází z tzv. modrého ovoce a je vypálených v místní pálenici. Ministr by z nás měl radost, hlavně že mu zaplatíme daňku, zažertovali chlapi na Babišův účet.
Pro dva šampiony byly připraveny ručně malované demižonky. Vítěznou slivovici měl Marek Burián a o něco menší demižonek za svoji meruňku obdržel Pavel Kolář, prozradil šampiony Petr Oharek, člen výboru SK Jalubí. Do těsného závěsu za Buriánem komise určila Rostislava Večeřu, Jiřího Šimka a Pavla Doseděla. Výborná je Jiřího Šimka. Dokonce, když jsme zjistili, že už není, tak nám přinesl ještě litr, ocenil Oharek akčnost výherců.
V souboj mezi domácími rozhodla náhoda. Sto lidí, sto chutí. Opravdu je na degustároch, koho vyberou. Z vítězství mám radost, ale kdyby byl větší zájem mladých o fotbal, anebo by náš mančaft postoupil do vyšší třídy a dařilo se nám, měnil bych hned. Klidně bych pět litrů přidal, glosoval Burián své vítězství.
Večer pokračoval zábavou se skupinou W.O.R.M.S v tempu posledních minut fotbalového zápasu až do ranních hodin.

Galerie

Košt slivovice v Jalubí

Košt slivovice v Jalubí

30 / 03 / 2015

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace