Na milimetr přesní Pepino a Kóča

Na milimetr přesní Pepino a Kóča
Foto: pri
Staré Město Společnost 29 / 01 / 2014

Staroměstský ples se proměnil prásknutím biče

Dnes vím, že když jsem přijížděl před jednadvacátou hodinou do Starého Města pořídit několik fotografií na další z mých zastávek, které mám poznačeny ve svém plesovém kalendáři, měl jsem chybná očekávání. Z loňského roku uvízla v paměti vzpomínka na sice kvalitně připravený ples, ale velmi malou návštěvnost. Domníval jsem se, že tomu bude stejně i letos. Opak byl pravdou. Nestačil jsem se divit. V sálech opět vyhrávala dechovka, bigbít i cimbálovka. V hlavním sále se střídalo jedno vystoupení za druhým.
Ples zahájil starosta Josef Bazala myšlenkou: Chtěl bych, aby rok 2014 byl zahájen pohodovou plesovou sezonou. Aby si lidé mohli popovídat, pobavit se, vzájemně se poznat a aby k sobě měli blíž a měli pro sebe pochopení. No a samozřejmě aby vše přenesli i dál do svých všedních životů.
Středoškoláci si v předpremiéře vyzkoušeli svou polonézu. Návštěvníci se rozptýlili podle svého gusta zábavy. Po hodině je do hlavního sálu svolali avizovaní Kentucky Nivnice a duo bičařů. Dospělí předvedli country tance, mladé slečny step. Duo Josef Velecký a Renata Kocourková alias Pepino a Kóča bravurně prezentovali naprosto 100% a milimetrovou práci s bičem. Krčící se přihlížející užasle pozorovali a nikdo si raději nedovolil pohnout se z místa. Show všech tří skupin brala dech.
S nápadem oživit ples přišla kulturní komise. Je to jejich dílo a mám z toho radost, jak se jim to povedlo, pronesl pochvalně Bazala po vystoupení nivnického seskupení.  Možná to mohlo být o malinko kratší, protože přeci jen lidé chtějí tancovat. Viděl jsem něco takového poprvé a musím přiznat, byl to pro mě zážitek, pochvaloval si první muž města, který by se nebál zaskočit jako figurant. Podle toho, co předváděli za celou dobu vystoupení, tak si myslím, že to mají perfektně nacvičené a chyba nemůže nastat. Měli to pevně v ruce.
Chvíli nato ve sportovním sále na rytmy známého filmu Pomáda zatančila farní mládež a za další hodinku ještě přišel na scénu FS Dolina.
S průběhem plesu jsem spokojený. Kromě občerstvení je v nabídce košt dvanácti vzorků polešovických vín od Zdeňka Habrovanského a opravdu kvalitní a bohatá  tombola od našich sponzorů. Doufám, že každý bude odcházet spokojený, uzavřel Bazala.

Galerie

Tagy článku

TOPlist