Na Moravu přivezl kroj ze Slovenska

Na Moravu přivezl kroj ze Slovenska
Foto: ket
Popovice Společnost 23 / 01 / 2018

Besedu zatancovalo hned šestnáct párů krojovaných

Hned šestnáct párů zaplnilo parket v kulturním domě při moravské besedě v rámci popovického krojového plesu, který se letos konal už poosmé.
O zpestření plesu se postarali pořadatelé, kteří zajistili pro letošek drobný hudební experiment. „Chtěli jsme letos změnit muziku, abychom vyzkoušeli i něco nového. Nakonec jsme se rozhodli pro Slováckou kapelu Romana Horňáčka. Až do dneška jsme je slyšeli hrát jenom jednou, a to když jsme si udělali dámskou jízdu ve Zlechově, kde kapela každoročně hraje na hodech,“ prozradila Radka Dočekalová, šéfka organizačního týmu krojového plesu.
K vidění byly kroje nejen z Popovic, ale i z okolí a objevil se zde i módní kousek až ze Slovenska. Ten měl na sobě Lukáš Pišoja, který často navštěvuje svoji rodinu v Hradčovicích a už po několikáté dorazil i na popovický krojový ples. „Kroj, který mám na sobě, pochází z obce Lúky pod Makytou, což je součást Púchovské doliny. Je to typický valašský kroj. Naše oblast je vlastně poslední záblesk Valašska na Slovensku, dál už jsou oblasti dost odlišné,“ vysvětlil Lukáš Pišoja.
Stejně jako on i další návštěvníci si pochvalovali hojnou účast krojovaných na letošním plese.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace