Na stárkování si vzal dovolenou

Na stárkování si vzal dovolenou
Foto: pri
Uherské Hradiště - Sady Společnost 10 / 09 / 2014

Derflu před kulturákem zdobily stovky růžiček a pentliček

Do krojů se oblékli i v příměstské části Uherského Hradiště - Derfli. To, že první víkend v září budou hody i se stárky, bylo jisté již v únoru. O to víc se celá chasa těšila na víkend plný tance, hudby, zpěvu a dobrého vína anebo slivovice. Starší stárek Filip Hubík, aby mohl jít s Terezou Voltemarovou, si na přípravu dokonce vzal týden dovolenou. Přípravy jsou náročné a už to není, jako když jsem byl na výšce. Abychom to doma všechno přichystali a zorganizovali, nedalo se to jinak udělat. Volno mám až do úterý, prozradil stárek. Kolik dřív bylo času, posteskl si Filip, který letošní stárkování vidí jako symbolické zakončení éry osmiletého folklorního maratonu. V kroji bych chtěl chodit i dál, ale už bez nějakých starostí.
Mladším párem byl Filipův o šest let mladší brácha Daniel a Radka Melichárková. Po pátečním zapalování a vyzdobení stromů, keřů a cedulí kolem kulturního domu v sobotu vyrazili na tzv. zvačku. Nechyběl ani beran, pro klid duší všech ochránců zvířat plyšový.
V sobotu vycházíme až po obědě a je klidnější. Pouze obcházíme celou obec a zveme občany na večerní zábavu, která je určená především jim, říká Filip, který nezapomíná ani na krojované. Naše je neděle. Po kostele průvod krojovaných přijde pro nás stárky a kolem páté nám někdo z města vydá povolení, popsal Filip průběh hodů a dodal, že nedělní zábava se Sadovankou i CM Kunovjan bude patřit všem krojovaným.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace