Nájemníci naplnili předpovídané ambice

Nájemníci naplnili předpovídané ambice
Foto: pri  /  uprostřed vítězní Tereza Novotná a Zdeněk Trčálek
Uherské Hradiště Společnost 29 / 01 / 2014

Tereza Novotná, Zdeněk Trčálek - noví majitelé Slováckého Oskara

Na plese Slováckého divadla se i letos rozdávaly ceny popularity a ceny odborné kritiky. Kdo je podle diváků a recenzentů tím nejlepším a zaslouží si Slováckého Oskara? Už ve chvíli, kdy měla premiéru komedie režiséra Zdeňka Duška Nájemníci, bylo jasné, že právě ona bude horkým kandidátem na vítězství. To se potvrdilo. Diváci ji označili za absolutní jedničku a kromě ní odměnili i představitele jedné z hlavních mužských rolí. Kdo převezme Oskara, to se diváci dozvěděli díky režijní chybě o několik málo vteřin dříve než vyhlašující místostarosta Uher. A hned bylo pro moderátora večera Davida Vackeho zaděláno na vtipný komentář: Se nám to provalilo nějak brzo, řekl Vacke a za explozí smíchu publika nezaváhal a upozornil místostarostu: Víte, raději se podívejte dozadu a kdyby v obálce bylo jiné jméno, přečtěte to, co je za námi.
Tak skvěle napsaná komedie se hned tak nenajde. Má precizně vystavěné situace, a když už to vypadá, že diváky nemůže nic překvapit, přijde něco tak nečekaného, že to všechny odrovná. Občas máme co dělat i my na jevišti,“ usmívá se oceněný Zdeněk Trčálek, vítěz mužské kategorie.
V ženské kategorii zabodovala Tereza Novotná jako jedinečná představitelka Ibsenovy Nory, která obdržela taktéž cenu divadelních kritiků. V mužské kategorii cenu Největší z Pierotů převzal Jiří Hejcman, jenž vytvořil další z hlavních rolí v Nájemnících. Nejlepší inscenací byla pro divadelní odborníky Nora.
Poslední cenou, která byla na divadelním plese udělena, byla Cena komediantů. O té rozhodují samotní herci. Připomínáme tím, že divadlo nedělají jen herci, ale že za výsledkem stojí celá řada dalších profesí od choreografů, scénografů přes autory kostýmů až po hudebníky, řekl David Vacke jako herec, jenž s nápadem ocenit i další profese přišel. Samotní divadelníci rozhodli, že nejlepší podle nich byla Eva Jiřikovská, která vytvořila scénu a kostýmy k Jiráskově Lucerně v nastudování režiséra Igora Stránského.
Večeru, na kterém nebylo na tanečním parketu ani centimetr místa a tančilo se skoro až ve vestibulu, působivě dominoval Prestige Symphony Orchestra. Samozřejmostí byly pěvecké vstupy herců a ukázka z Dobře placené procházky, která byla uvedena ve Slováckém divadle premiérově v září loňského roku.

Slovácký Oskar, ženská role:
1. Tereza Novotná
2. Klára Vojtková
3. Květa Fialová

Slovácký Oskar, mužská role:
1. Zdeněk Trčálek
2. Tomáš Šulaj
3. Jiří Hejcman

Oceněné inscenace:
1. Nájemníci
2. Nora
3. Lucerna

Galerie

Ples Slováckého divadla

Ples Slováckého divadla

29 / 01 / 2014

Tagy článku

TOPlist