Napínavá Vosa jede na festival

Napínavá Vosa jede na festival
Foto: Filip Fojtík
Uherské Hradiště Společnost 22 / 03 / 2023

V listopadu loňského roku měla na Malé scéně premiéru Vosa, napínavý thriller britské dramatičky Morgan Lloyd Malcolm v režii Lukáše Kopeckého, a Slovácké divadlo se stalo jediným v Česku, které jej uvádí.

„Něco tak strhujícího, kdy jsem měla každou chvíli husí kůži, jsem dlouho neviděla. Navíc blízkost hereček k divákům umocňovala zážitek na maximum. Určitě přijdu ještě jednou,“ napsala do divadla jedna z divaček.

„Festival? To je vždycky mírně na leknutí,směje se herečka

Výjimečného počinu si všimla i odborná veřejnost a Vosa dostala svou první pozvánku na divadelní festival, a to Setkání Stretnutie, které se už téměř 30 let odehrává ve Zlíně a účastní se ho špičková divadla z Česka a Slovenska.

„Jistě to v ten okamžik budu brát jako velký závazek. Vůči divákům i kritice. Vůči všem, kteří se na přípravě Vosy podíleli. Jak zazni slovo festival, je to mírně na leknutí. Ale vzápětí přijde i ta radost,“ říká Tereza Novotná, která ve Vose ztvárnila Heather. Potěšení z festivalové pozvánky neskrývá ani její herecká kolegyně z Vosy Petra Staňková, která hraje Carlu. „Na festivalech hraju moc ráda. Je to skvělé, když máme příležitost divadlo prezentovat před festivalovým publikem složeným z lidí z oboru, kteří zase třeba ocení něco jiného než naše publikum, jsou na nás přísnější a můžeme od nich dostat zpětnou vazbu. A ano, je to pak o malinko větší pocit zodpovědnosti, že si člověk přeje, ať se to podaří,“ dodává Petra Staňková.

A co na festivalovou pozvánku říká umělecký šéf divadla a zároveň i režisér oblíbené Vosy Lukáš Kopecký? „Každého pozvání na festival si moc vážíme. Vypovídá to nejenom o té které povedené inscenaci, ale je to i potvrzení, že ve Slováckém divadle se dlouhodobě daří dělat divadlo na vysoké profesionální úrovni,“ těší Lukáše Kopeckého.

Na zlínském festivalu Setkání Stretnutie by se měla Vosa objevit 26. května, do té doby ji ale ještě čeká několik repríz na domácí scéně. Konkrétně 24. března a 6. dubna. Poslední vstupenky jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.

Tagy článku

TOPlist