Narozeniny Fialové: medaile, okurky i živý lachtan

Narozeniny Fialové: medaile, okurky i živý lachtan
Foto: archiv divadla  /  Od svého přítele a hereckého kolegy Josefa Kubáníka dostala 82 lahví zavařených okurek.
Uherské Hradiště Společnost 05 / 09 / 2011

„Nikdy by mě nenapadlo, že zažiju nejkrásnější narozeniny na konci života,“ to jsou slova herecké legendy Květy Fialové. Minulý týden odehrála na prknech Slováckého divadla další reprízu veleúspěšné hry Harold a Maude a protože to bylo v předvečer jejích 82. narozenin, neobešlo se to bez překvapení.
     
Medaile od ministra
To první překvapení přišlo hned po skončení představení, když režisér a ředitel Slováckého divadla Igor Stránský pozval na jeviště náměstka ministra kultury Radka Zdráhala. Ten překvapené herečce oznámil, že přijel z pověření ministra, aby jí udělil medaili Artis Bohemiae Amicis za šíření dobrého jména české kultury. Před ní už cenu dostal například spisovatel Arnošt Lustig, herečka Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová a další. „Vy jste mě rozplakal, to jsem nečekala. Vždyť celý život nedělám nic jiného, než jen skáču, skáču, až jednou doskáču,“ tiskla v rukou cenu představitelka stovek filmových i divadelních rolí.
     
Okurky od Jožky Kubáníka
To ale netušila, co všechno se bude dít den poté, tedy v den narozenin. Hned ráno dostala od svého přítele a hereckého kolegy Josefa Kubáníka 82 lahví zavařených okurek. „Květa má ráda šampaňské, ale o okurkách od mé maminky říká, že jsou ještě lepší. Tak jsme jí jich udělali hned 82, ať má po celý rok, jak sama ráda říká, ráj v hubě,“ usmíval se Josef Kubáník.
     
Lachtan od divadelníků
Velký dárek na oslavenkyni ale teprve čekal. Přátelé ji odvezli do zlínské zoo s tím, že si udělají malý výlet. Jaké bylo hereččino představení, když se před stovkami diváků dozvěděla, že od herců Slováckého divadla a od pracovníků Zoo Zlín dostala k narozeninám živého lachtana hřívnatého. „Ten důvod je prostý. Květa hraje Maude a kdekdo o ní říká, že jako Maude i žije. Jenomže Maude neváhá a klidně v zoo ukradne lachtana. Tak aby Květa někdy něco takového neprovedla, zvíře jsme jí radši preventivně dali,“ vysvětluje s úsměvem Josef Kubáník. „Doma ho mít nemůžu, je to velká škoda, mám totiž malou vanu,“ krčila rameny slavná herečka, kterou velmi potěšilo, že se její nový zvířecí miláček jmenuje Oskar. „My totiž začínáme ve Slováckém divadle připravovat spolu s Pepíčkem nádhernou hru Oskar a růžová paní. Tak snad je to dobré znamení,“ radovala se z dárku filmová Tornádo Lou.
Další repríza hry Harold a Maude je naplánovaná na říjen, lístky se začínají prodávat přesně za týden. Divadelníci slibují, že i ona bude výjimečná. Zatím ale nechtějí prozradit, co připravují.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace