Nealkoholický vítězný přípitek

Nealkoholický vítězný přípitek
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 06 / 09 / 2012

Po slavnostním vyhlášení jsme vyrazili do Slováckého divadla. Zde na vítězku soutěže čekaly další tři ceny. Osobní setkání s Květou Fialovou, prohlídka divadla a na závěr divadelní představení s patronkou naší soutěže. Je to několik dnů, co jsme se vrátili ze společné dovolené s Jožkou Kubáníkem z Benátek a Egypta, prozradila Květa Fialová ve foyer Slováckého divadla po uvítání vítězky a manželů Krystýnkových, kteří nezapomněli na její narozeniny. Nevěděla jsem, co bychom jí mohli dát, proto jsme zvolili dárkově balenou flašku slivovice, řekla Marie Sedláčková, i když ke společnému přípitku narychlo vybrali pomerančový džus. Od rána jsem nervózní. Přemlouvala jsem manžela, ale nechtěl jít, tak zavolal maminku naší snachy Libušku Křemečkovou, aby mě doprovodila, sděluje vítězka pocity po prohlídce maskérny, vlásenkárny a kostymérny zakončené ojedinělou možností vstoupit na jevištní prkna spojená s tajuplným zákulisím. Sen se plní nejen můj, ale i Libuščin. Jsme moc šťastné, říká za obě.
U pocitů štěstí se pozastavuji a ptám se, jakým způsobem se dozvěděla, že se stala vítězkou. V pondělí ráno asi v sedm jsem vstávala a telefon. Vezmu ho a tam moje kamarádka z Veletin, říká Sedláčková, která v tu chvíli vůbec netušila, o co jde, když jí kamarádka s jásotem oznamovala: Maruš, tys to vyhrála, vyhrála! A já jí povídám: A co? Tož ty jsi vybraná v tom Kurýru za vítězku. Vískala jsem radostí a nemohla jsem tomu uvěřit. Následně to byla jedna SMS za druhou a telefonické gratulace, které mně nádherně vyplnily celý den, sděluje Sedláčková.

Stálo to za to
Co se zdá být na začátku špatné, může se proměnit v to dobré. Sama jsem zprvu nebyla ráda, že mě děcka přihlásily, hodnotí Sedláčková svůj postoj, který se dostavil při potvrzení postupu do užšího finále. Dnes to vidím jinak a určitě vřele doporučuji každé babičce, ať to zkusí. Jsou to opravdu příjemné pocity, i když vám všeci říkají mediální hvězda, dodává s úsměvem.
Jsem ráda, že lidé i v tak pokročilém věku jsou aktivní, že něco pro sebe dělají, že na sebe myslí, nechala se slyšet Fialová. Babičkám, které si stěžují v domově důchodců, že jsou staré a nemocné, říkám: Holky, jsou dvě možnosti, buď stará, nebo mrtvá. A vony jsou hned radši jen staré, vzkazuje i ostatním seniorkám s rozhodností v hlase taktéž patronka ministerstva sociálních věcí pro letošní rok, který je vyhlášen Rokem aktivního stáří.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace