Nedakonice letos s předstihem

Nedakonice letos s předstihem
Foto: pri
Nedakonice Společnost 06 / 10 / 2010

K hodovému vlaku objíždějícímu Slovácko se po uplynulém víkendu připojily další obce z regionu. V Nedakonicích sice letos díky volbám přijel o něco dříve, než velí tradice, ale nikdo z toho nebyl smutný ani rozmrzelý. Když jsou hody, kdo by nebyl veselý?
18-30-70, to nejsou míry nedakonického práva, ale počet krojovaných, kteří se zúčastnili odpoledního hodového pásma. 18 bylo párů v chase, 30 nejmenších dětí z mateřské školky a 70 starších dětí.
Jak si užívají hodování, jsem se po skončení programu na Rybářském kole zeptal staršího stárka Víta Černého, který s úsměvem ochotně odpověděl: Nádhera! Deset let chodím v kroji. Byl jsem první losovaný mladší stárek před snad šesti lety, takže jsem věděl, co mě čeká. Byla jsem velmi nervózní, ale naštěstí se vše povedlo. S nacvičováním nám od července  pomáhala mamka, hlavně s hodovými tanečky a pásmem, přiznává Michaela Němcová, starší stárka, z jiného soudku.
Je to nová zkušenost a naprostá špica. Losovaní jsme byli, pět šest papírků tam bylo, ale nakonec jsme chtěli spolu jít, prozradil mladší stárek Adam Hasmanda. Martina Bartošíková to doplnila: V kroji a jako pár jsme už třikrát na hodech spolu, takže nás to podpořilo, abychom to vzali na sebe.
A kdo nechyběl, byla domácí dechová hudba Nedakoňanka. Ta si poprvé zahrála v nově zrekonstruovaném kulturním domě, který navštívila na večerní zábavě bez pár lidí pětistovka hostů.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace