Nejlepší slivovice byla z Boršic

Nejlepší slivovice byla z Boršic
Kostelany nad Moravou Společnost 01 / 03 / 2018

Pro všechny vítěze to byla premiéra

Na tradičním koštu slivovice v Kostelanech nad Moravou, který pořádají místní myslivci, bylo k ochutnání více jak 338 vzorků. Nejvíce bylo tradičně slivovice, a to 165 vzorků.
Hodnotící komise během degustace rozhodla, že nejlepší vzorek slivovice dodala Pavlína Holomčíková z Boršic, meruňku Tereza Popelková z Prahy a hruškovici Jakub Foukal z Bánova. Pro všechny tři vítěze kostelanského koštu to byl jejich první úspěch. „Durancie na vítězný vzorek uzrály v loňském roce v Boršicích a Nedakonicích. O výrobu lahodné slivovice jsem se starala společně s přítelem. A protože nám slivovice moc chutnala, řekli jsme si, že ji zkusíme dát na košt do Kostelan,“ prozradila Pavlína Holomčíková, pro kterou to byl úplně první košt, a hned vítězný. Podobně na tom byla i vítězná meruňkovice. „Vítězství patří mé švagrové Tereze Popelkové, která je rodilá Hradišťačka, ale bydlí v Praze. A meruňky dozrály v Hluku,“ dodal Petr Popelka, který svou švagrovou Terezu zastoupil.
Poprvé se z prvenství na koštu radoval i Jakub Foukal z Bánova, který se specializuje výhradně na výrobu hruškovice. „Poprvé jsem odevzdal na košt vzorek a hned se mi podařilo zvítězit. Můj tip byl něco kolem 9,5 bodu, ale že to bude 9,9 bodu, překvapilo hodně,“ pousmál se Jakub Foukal.
Jedinou změnou letošního koštu bylo, že místo cimbálovky se o dobrou náladu staral diskžokej. Po roční pauze také dorazili milovníci slivovice z Ostravy. Těm v loňském roce nevyhovoval termín, ale letos si už pro ně pravidelnou akci nenechali ujít. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace