„Nestíháme, ale je nám to jedno,“ říká o prvních Vánocích s dvojčátky umělecký šéf

„Nestíháme, ale je nám to jedno,“ říká o prvních Vánocích s dvojčátky umělecký šéf
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Společnost 22 / 12 / 2023

Už v srpnu si umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký a jeho manželka Barbora nadělili ten nejhezčí dárek, a rovnou dvojitý. Na svět přišly jejich holčičky Adina a Nika, a tak rodinu čekají první vánoční svátky s miminky. A jak úspěšný režisér prozrazuje, i když jsou holčičky stále malinké, zdá se, že Vánoce už aspoň trochu zaznamenají.

„Když se řeknou Vánoce, jako první se mi vybaví rozzářené dětské oči. Jak krásně už dvojčátka vnímají svět kolem sebe! Přinášejí nám velikou radost, i když netajím, že je to docela zápřah. A jaké jsou vánoční přípravy s malými dětmi? Nestíháte úplně stejně jako předtím, ale najednou je vám to tak trochu jedno,“ říká s úsměvem.

Cukroví pekla švagrová

I přesto, že malé děti umí běh každodennosti pořádně nabourat, jsou Vánoce u Kopeckých plné rituálů a zvyků, které nesmí chybět. „Je toho spousta. Vedeme si kvůli tomu doma itinerář Štědrého dne. Máme přesně určeno, kdy krájíme jablko, lijeme olovo, porovnáváme bramborové saláty a podobně. Neustále se navíc snažíme naše tradice rozšiřovat a inovovat. Třeba letos se nám švagrová nabídla, že nám napeče cukroví. To přece zavání tradicí!“ uzavírá se smíchem Lukáš Kopecký.

Tagy článku

TOPlist