Než začal vydělávat s B.S.P., hrával i v cirkusu

Než začal vydělávat s B.S.P., hrával i v cirkusu
Foto: pas
Buchlovice Společnost 17 / 07 / 2020

Ve světě za sebou zanechal zajímavou stopu, patří k nejlepším bubeníkům domácí scény. Řeč je o Miloši Meierovi, který během své kariéry prošel spoustou kapel i stylů, spolupracoval s nejrůznějšími hudebníky od Anety Langerové přes Daniela Landu, Michala Pavlíčka, B.S.P., Supergroup, Leaders až k současnému působení v Dymytry, kteří letos otvírali festival Buchlovské hudební léto.

Publikum zasáhl i projektem Drumming Syndrome a jak sám o sobě říká - je postižený bubenickým syndromem.
V rámci festivalu Monster Meeting v Buchlovicích si ochotně udělal čas, a tak jsme měli možnost položit skvělému bezprostřednímu sympaťákovi otázky pro čtenáře DOBRÉHO DNE.

Vaše jméno je v bubenickém světě skloňováno velmi často. Byl to spíš talent, nadšení, anebo dřina, kteří stojí za tím, že jste se prosadil?

Nějakej talent tam je - táta byl muzikant, ale 99 % úspěchu je ukryto za cvičením ve zkušebně.
Hlavním důvodem je, že jsem celý život trávil hodiny ve zkušebně. Doma jsem sice hrával na kvalitní sadu nerezových hrnců a přes klavírní epizodu trvalo další čtyři roky, než jsem usedl za opravdové bubny. Vzhledem k tomu, že táta vedl na zušce dechový orchestr, moje bubenická kariéra začala právě tam.

Jak se udržujete ve formě, aby při vašem pověstném tréninku netrpělo zdraví?

Pro mě je důležité cvičit na bubny pravidelně. Neexistuje, abych třeba týden necvičil a pak šel hrát dvouhodinový koncert.
Pro tělo by to byl obrovský nápor - snažím se udržovat v bubenické pohotovosti. Pravidelně chodím na masáže, fyzioterapie a občas si zacvičím.

Spolupracoval jste se spoustou zvučných jmen. Kdo je ale vaším vzorem?

Bubenických vzorů je hrozně moc. Během let se měnily a přetvářely. V začátcích můj obdiv patřil metalové scéně, obdivoval jsem bubeníky kapel Metallica, Slayer, Megadeth.
V Praze na konzervatoři jsem přičichl k jazzu, fusion muzice a teď poslouchám ohromnou spoustu stylů a z každého se inspiruji. Snažím se však hlavně pracovat na vlastním stylu...
Měl jsem i nebubenické vzory - pro mne je hudebním guru Michal Pavlíček, se kterým dodnes hraju od 19 let.

Jaký je život špičkového bubeníka v českých poměrech?

Nepocházel jsem ze zámožné rodiny, proto jsem si musel všechno vydřít sám. Za každý ušetřený peníz jsem si koupil něco malého k bubnům. Hrával jsem nejrůznější kšeftíky, včetně cirkusu, než jsem si začal vydělávat s B.S.P. a jako nájemný firemní hráč.

Spojení s Dymytry bylo asi osudové. Co před lety rozhodlo, že jste si plácli?

Začalo se to hodně nabalovat, než jsme si plácli s Dymytry, které mě obrovsky baví. Je to kapela, kde se všichni dělíme rovným dílem o tvorbu, humor i finance. Před deseti lety jsme hráli za pivo a párek a dnes díky obrovské práci všech se nám daří.

Jak vznikl váš projekt Drumming Syndrome?

Nejdříve mě oslovili, abych udělal nějaký workshop, a pak se to začalo měnit a rozrůstat v můj osobní projekt.

Jak dlouho vytváříte koncertní playlist, abyste publikum jedním nástrojem nenudil?

Set pravidelně obměňuju a základem je, že to musí bavit mě. Zařadil jsem nejrůznější covery a filmové soundracky. Ve zkušebně o tom hodně přemýšlím, snažím se, aby to bylo po celé dvě hodiny atraktivní nejen pro bubeníky. A jak je vidět, zájem stoupá... 

Měl jste kromě bicích ještě jiné koníčky?

Kdysi jsem chtěl hrát tenis, ale nikdo se mnou nechtěl hrávat, tak jsem zůstal u bicích - protože zhruba od deseti let jsem věděl, že bych chtěl být bubeníkem.

Máte krásného syna. Taky se Adámek stane bubeníkem?

Asi tam něco je, protože dobře drží paličky a baví nás občas si spolu zabubnovat. Určitě nejsem dokonalej táta, ale je krásný mít dítě, proto se snažím využít každé volné chvilky, abych s ním byl...
Není prioritní, aby z něj byl bubeník, nebudu jej tlačit a ani mu nic zakazovat.

Co byste poradil vašim následovníkům, pro které jste velkým vzorem? Co je pro ně nejdůležitější?

Dobrý učitel, podpora rodičů a pravidelně cvičit podle Schenzera a Veselého!

autor: Iva PAŠKOVÁ

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace