Obrazy Antonína Sládka uvidíte do hodů

Obrazy Antonína Sládka uvidíte do hodů
Foto: Renáta Sikorová
Huštěnovice Společnost 13 / 11 / 2012

V Huštěnovicích uctili památku rodáka, významného českého akademického malíře Antonína Sládka. Při vzpomínce v obřadní síni obecního úřadu došlo k zahájení výstavy jeho obrazů.
Napadlo nás to tak dohromady s paní kronikářkou. Uvědomili jsme si, že bude výročí nedožitých 70 let tohoto huštěnovického rodáka. Přípravy probíhaly již od léta,‘‘ informoval o počáteční myšlence starosta Aleš Richtr, který vernisáž uvedl. Přivítal pár slovy hosty, ale především Sládkovu manželku Danielle MoKeddes a sestru Ludmilu Poštůlkovou, která měla na starost výběr obrazů. 
Poté Jiří Číhal hosty seznámil se životem svého strýce Antonína Sládka.
Nejvýraznější složkou jeho tvorby jsou bezpochyby portréty. Byl to člověk, který měl rád kavárny, a ty měly rády jeho,‘‘ přiblížil umělcovo dílo jeho synovec. ,,Jsem rád, že jsem se mohl pohybovat kolem jeho tvorby. Ve skutečnosti jsem ale nikdy neviděl, jak tvoří. My, tedy rodina, jsme do té jeho kuchyně neviděli, dodává. S přípravami a organizací pomáhal i Stanislav Kočenda. 
Na výstavu poskytli obrazy mnozí, především rodina Číhalova. Nejtěžší byl výběr obrazů. Šlo nám o to, aby tvořily celistvou kompozici. Celkem je jich vystaveno jedenačtyřicet,‘‘ prozrazuje starosta Huštěnovic. ,,Jsem velmi ráda, že se výstava uspořádala. Za jeho života k tomu bohužel nedošlo, přestože nad tím sám přemýšlel,‘‘ popisuje malířova sestra a dodává: ,,Jsem velmi vděčná obci, že se o vše postarala - o hudbu, pohoštění..‘‘
Celou vernisáž provázela příjemná nálada a sešlo se zde kolem stovky hostů všech generací. Výstavu budete moci navštívit každou středu a o víkendech až do hodové neděle 18. listopadu.

autor: Renáta Sikorová
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace