Ocenění rozdělili napříč Slováckem

Ocenění rozdělili napříč Slováckem
Foto: pri
Boršice Společnost 08 / 04 / 2015

Základním kamenem koštu v Boršicích byla sirková komise

Slavnostním přípitkem spolu se čtyřmi zakládajícími členy zahájili předseda Zahrádkářů Boršice Libor Vranka, starosta obce Roman Jílek a předseda celorepublikové rady ČZS Stanislav Kozlík jubilejní 50. Velikonoční výstavu vín v Boršicích. Tomuto aktu přihlížel ještě poloprázdný sál. Stačila ale chvilka, než byly proneseny zdravice, poděkování a majitelům nejlepších vín předána ocenění, a sál začínal praskat ve švech.
Je mi velkou ctí vám za Obecní úřad Boršice poblahopřát za to, že jste zahájili tuto nádhernou velikonoční tradici výstavy vín, řekl starosta Roman Jílek na adresu zakladatelů, mezi kterými byli František Cukr, Štěpán Gabriel, Antonín Staufčík a Antonín Bilík. Díky byly určeny i boršickým vinařům, kteří svou činností propagují obec i za hranice regionu. K tomuto tématu se přidal i Stanislav Kozlík. Jsem rád za to, že existují takoví tahouni z jakékoliv organizace a že to v obcích žije. Krásné je však vidět, že to jsou právě zahrádkáři, řekl předseda ČZS, pocházejí ze Skalky u Kyjova, který šalamounsky řekl, že má rád všechna vína, která jsou pěkná.
Je to skvělé, moc skvělé. Mám radost, že dozrávají výsledky práce i mimo naše sklepy. Nabídka vína je velmi bohatá a po několika letech se nám podařilo překonat magickou hranici 1000 vzorků, je jich přesně 1198. Na naši výzvu přispět vzorkem reagovalo celkem 60 obcí a věřím, že pro mnohé jsme synonymem vinařské jedničky na Slovácku, nechal se slyšet Vranka, který převzal pořadatelské otěže.
Na začátku to byla spíš naše záliba než vědomí, že z toho vyroste tak známý a velký košt, řekl Cukr, který připomněl, že hlavní pozornost patří majitelům sklepu v Herberku Antonínu Dostálovi a Vladimíru Kročilovi, kteří společně uspořádali první košt 7. února 1965.

Tagy článku

TOPlist