Odborník na moderní muziku? Tomi Popovič!

Odborník na moderní muziku? Tomi Popovič!
Foto: archiv TV Nova  /  Kristýna jde do duelu.
Uherské Hradiště Společnost 12 / 03 / 2012

Zpívám pořád, nemůžu se soustředit na nic jiného, přiznala finalistka Hlasu ČS

Čtyři čtrnáctičlenné týmy jsou kompletní. Včera je doplnili poslední účinkující televizní show Hlas ČeskoSlovenska a soutěžící čekají první vyřazovací duely.
Náš region drží palce Kristýně Daňhelové z Uh. Hradiště, která je favoritkou Rytmusovy stáje. Jak se tato osmnáctiletá sólistka cimbálových muzik Ondráš, Ohnica, Gabrielovci a členka sboru Darebnice osvědčí, uvidíme brzy! Než se rozjede do Prahy hájit slovácké barvy, zastavila se v naší redakci a my se zeptali.

Kdyby ses mohla rozhodnout znova. Šla by jsi k Rytmusovi do týmu?
Určitě ano. Z Rytmuse jde cítit, že ho tato soutěž baví a že do ní má chuť. V jeho týmu jsem spokojená a neměnila bych.
Čím si myslíš, že může být pro tvoji kariéru prospěšný?
V této soutěži jde hlavně o zviditelnění. Když se člověk zviditelní, prosadit se je pak snadnější. A já věřím, že mě a zbytek týmu Patrik připraví tak, abychom postupovali co nejdál a bylo nás vidět.
Kdy jsi poprvé slyšela jeho hudbu?
Tuším minulé léto. Zrovna nám domů přivezli dřevo a já jsem ho pomáhala skládat.
Měla jsem puštěné rádio a hráli Príbeh (písnička Tomiho Popoviče, zpívá Rytmus a Tina). Byl to tenkrát velký hit, takže jsem to poslouchala pořád dokola. Od té doby registruju Rytmusovu kariéru.
Které songy se ti od něho líbí?
Mám ráda jeho album Fenomen. Například skladbu Sám, Fenomen. Z další jeho tvorby je to Pribeh a Verejny nepriatel. Jeho písničky mají rytmus a hlavně některé jeho texty jsou výborné. Taky nesmím zapomenout, že je to vynikající beatboxer.
Byla jsi někdy i na jeho vystoupení?
Na jeho vystoupení jsem zatím nebyla, ale určitě se na to chystám, protože z něj vyzařuje obrovská energie. Jeho koncerty jsou prý skvělé.
Rytmus spolupracuje s takovými lidmi, jako je Tomi Popovič, čerstvý držitel Hitu roku na slovenském Sláviku. Myslíš, že může udělat i z tebe hvězdu showbusinessu?
Tomiho Popoviče mám hrozně ráda. Je to výborný hitmaker, producent a taky zpěvák. Pokud někdo spolupracuje s Tomim Popovičem, má o úspěch postaráno. Moc by mě zajímal Tomiho názor na můj zpěv. Respektuju jeho názory a považuju ho za odborníka na současnou, moderní muziku.
Znáš se s kolegy z Rytmusova týmu?
Už jsem měla příležitost je trochu poznat a jsou skvělí.
Kdo ti nejvíce sedí?
Nejvíc si rozumím s Andulkou Veselovskou, je to skvělá holka. Zpívá z nás nejlíp a ještě k tomu je to ten nejskromnější člověk, jakého jsem kdy potkala. Pak s Peťou Lexou, Michalem Chrenkem a Lenkou Libjákovou. Ale celkově je mi náš tým moc sympatický a navzájem si docela rozumíme. Z ostatních týmů si pak hodně rozumím s Markétkou Poulíčkovou, Verčou Vrublovou, Kubou Pohlem a Davidem Bískem.
Blíží se první vyřazovací kola, jak se na ně připravuješ?
Zpívám doma skoro pořád, nemůžu se soustředit na nic jiného. Budeme rozděleni do dvojic a kouč nám vybere písničku, kterou budeme zpívat. Jeden z dvojice vypadne a jeden postoupí do finále - přímých přenosů. Takže zpívám všechny možné písničky a tipuju, kterou by mi tak mohl Patrik vybrat. U některých písniček se modlím, jen aby je nevybral. Pak taky vím, že každý kouč bude mít na souboje svého poradce, tak jsem zvědavá a moc se na to těším.
Koho tipuješ, že se stane Hlasem ČS?
Mám nějaké své tipy, ale nevím, co se bude líbit lidem. Je to strašně relativní, každému se líbí něco jiného. Moc bych to přála třeba Jardovi Hnilicovi, Jackymu (Jakub Pohle) nebo právě Aničce Veselovské. Ale uvidíme, nechám se překvapit.

HLAS POHLEDEM...
Ivany Zámečníkové, učitelky zpěvu

Kristýnka za mnou do ZUŠ Uherské Hradiště přišla jako malá školačka s prosbou o radu při výběru písničky na pěveckou soutěž folklorních zpěváčků Zazpívej, slavíčku. Hned mne zaujala svou jistou a dokonale čistou intonací. Po domluvě s rodiči ke mně začala docházet na hodiny sólového zpěvu a absolvovala v naší škole I. cyklus. Její hlas odráží její osobnost, je měkký, příjemný na poslech a má osobitou, lehce zapamatovatelnou barvu. Její pěvecký projev je velmi muzikální a nad interpretací písní se vždy zamýšlela. Na práci s ní mám hezké vzpomínky a do budoucna jí přeji jen to nejlepší.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace