Pavel Hromádka propůjčil hlas Ledovému muži

Pavel Hromádka propůjčil hlas Ledovému muži
Foto: Marek Malůšek
Nedachlebice Společnost 14 / 02 / 2021

Otužování se v poslední době stalo celosvětovým hitem. Na začátku všeho stál Holanďan Wim Hof, který otužování a jeho pozitivní vliv na zdraví zpopularizoval. Stejně úspěšnou se stala i jeho kniha Ledový muž. Ta vyšla v češtině v minulém roce a nyní už je k mání jako audiokniha. Jejím interpretem se stal Pavel Hromádka.

„Načítal jsem knihu dřív, než jsem věděl, že je světovým bestsellerem, takže nějaký ostych nebo pocit závazku jsem neměl,“ svěřuje se uherskohradišťský herec, který má s audiotvorbou bohaté zkušenosti.

Přiznává ale, že i jemu kniha otevřela nové obzory. „Pokud se ptáte, jestli jsem vlezl do ledového jezera nebo aspoň studené vany nebo sprchy, jistěže jsem s tím koketoval. Dokonce jsem si možná i trochu studenější sprchu na pár vteřin nastavil, ale nijak důslednější a odvážnější zatím nejsem. Třeba k tomu ještě dozraju,“ usmívá se herec, který se aktuálně připravuje na roli Kaifáše v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Když nahrává doma, mikrofon má ve skříni

Pavel Hromádka navíc prozradil, jak vlastně taková audiokniha nebo rozhlasová hra vzniká. „V rozhlasu je přítomen při natáčení režisér, který na všechno dohlíží a reaguje svými připomínkami, podněty, má představu a hlídá její naplnění. Hned se taky všechny chyby opravují, přetáčejí,“ vysvětluje.

Oblíbený herec se ale dlouhodobě věnuje i načítání knih a textů pro křesťanské internetové Rádio 7, a tam je všechno na něm. „Sám mám představu, kterou chci naplnit, a sám sebe opravuji. To pak mám mikrofon ve skříni, do které mluvím, a za sebou závěs z deky,“ uzavírá se smíchem Pavel.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace