Pavel Šupina namluvil rozhlasové pohádky pro Hajaju

Pavel Šupina namluvil rozhlasové pohádky pro Hajaju
Foto: Český rozhlas
Uherské Hradiště Společnost 14 / 11 / 2021

Pavel Šupina, mladá herecká naděje Slováckého divadla, debutoval v Českém rozhlase. Před pár dny načetl Pohádky z dědova akvária, a to rovnou pro slavný dětský cyklus Hajaja. Ke krásné práci se dostal díky uměleckému šéfovi Slováckého divadla Lukáši Kopeckému, který pro Český rozhlas režíruje pravidelně.

„Když jsme spolu před třemi lety s Lukášem spolupracovali poprvé, zmínil jsem se mu, že bych si něco rád zkusil. Řekl, že na mě bude myslet, a teď se myšlenka stala skutkem,“ prozrazuje Pavel. „Je to ale jiné než na jevišti. Před mikrofonem nemám nic kromě hlasu a musím do něj všechno obsáhnout. Taky je potřeba hlídat si hlasitost a znělost hlasu, dech, výslovnost, důrazy. Když na to člověk není zvyklý, je to poměrně náročné. Paradoxně jsem se u toho vyčerpal a zapotil víc než na jevišti,“ směje se herec.

 O čem jsou Pohádky z dědova akvária

Pohádky z dědova akvária vypráví příběh malého Jakuba, kterého rodiče dají na týden na hlídání dědovi Karáskovi. Ten má akvárium s různými druhy ryb a dalšími vodními živočichy a také Maestra Bubla, malého potápěče, který do akvária vpouští bublinky pro okysličení vody. Ten je zároveň vypravěčem celého příběhu. „Maestro Bublo nám popisuje, s kým vším se Jakub během těch sedmi dní v akváriu seznámí a také jaká dobrodružství s nimi zažije. Pro mě to je velice čtivé a vtipné, snad jsem to také dokázal obsáhnout do hlasu a předat se vším, co si to zaslouží. To se ale pozná, až to projde dětskýma ušima,“ uzavírá Pavel Šupina.

Poprvé se tak stane 15. listopadu, kdy první díl Pohádek z dědova akvária odvysílá Český rozhlas Dvojka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace