Pavlína Hejcmanová si splnila sen a namluvila audioknihu

Pavlína Hejcmanová si splnila sen a namluvila audioknihu
Foto: Kuba Jíra
Uherské Hradiště Společnost 11 / 05 / 2024

Pavlína Hejcmanová je zkušenou herečkou i zpěvačkou, za své umění dokonce získala nominaci na Cenu Thálie. Nedávno však poprvé svůj hlas využila i jinak a namluvila svou úplně první audioknihu.

„Dříve jsem namlouvala například menší komentáře, moc ráda čtu dětem nahlas pohádky před spaním. Ale k celé audioknize jsem se dostala poprvé, a to díky kolegovi Pavlovi Hromádkovi, který mě doporučil režisérovi Radku Jahůdkovi. Vždycky jsem si přála to zkusit a splnila jsem si tím sen,“ svěřuje se Pavlína.

Knihu musela několikrát odložit

Pavlína Hejcmanová namluvila audioknihu s názvem Poslední na řadě od renomované britské autorky Helen Fields. Její psychologické thrillery se těší velké oblibě i u čtenářů a posluchačů v Česku. „Přiznám se, že to není úplně můj žánr, je to naprosto drsný příběh, až tak, že jsem knihu musela několikrát odložit. Autorka ale píše velmi dobře a moc dobře se mi kniha i namlouvala. A nakonec jsem byla ráda, že jsem si díky této práci mohla přečíst i něco jiného než obvykle,“ dodává Pavlína.

Protože se jednalo o její první zkušenost s načítáním audioknihy, přistoupila k úkolu velmi zodpovědně. „Všechno jsem dělala za pochodu při našem běžném pracovním vytížení. Knihu jsem si nejprve jednou přečetla a pak moc nevěděla, co s tím, jak k tomu nejlépe přistoupit. Pavlík Hromádka mi nakonec dal nějaké rady, jak pracovat s dechem, a nakonec jsem zjistila, že mi vyhovuje si na papíře barevně odlišit jednotlivé postavy a psát si do textu poznámky,“ prozradila herečka.

V současné době audiokniha Poslední na řadě v podání Pavlíny Hejcmanové prochází konečnými pracemi. „Snad bude k dispozici už brzo. Sama se těším, až si ji poslechnu,“ uzavírá Pavlína Hejcmanová.

Tagy článku

TOPlist