Peklo se o sto šest

Peklo se o sto šest
Foto: pri
Boršice u Blatnice Společnost 28 / 08 / 2010

Jednou z důležitých a neodmyslitelných příprav boršické svatby je také pečení koláčků. První plán byl koláčky koupit. Holky z toho měly strach a chvilku to trvalo, než jsme je přemluvili, aby do toho šly samy, prozrazuje Vít Hrabal před vstupem do interiéru školky se sedmičkou rulandského v ruce. Za ženského zpěvu: Budu ťa pit, co budu žit, vínečko bílé... se proplétám mezi dvacítkou žen různého věku, které už ve čtvrtek pekly koláčky na sobotní svatbu Kristýny Hrabalové a Martina Jestřabíka.
Den předem si nakoupily materiál, navezly trouby a nachystaly první máslový díl pro pravé slovácké koláčky. Místní prominou - pro ně v překladu vdolečky. Z 15 dávek, 15 kg mouky, 120 vajec, 12 kg másla vzniklo za 9 hodin pod šikovnýma rukama asi 4 000 chutných a k svatbě nepostradatelných vdolečků.
Na vše dohlížela svatební matka Alena Hrabalová. Ráno jsme přišly a zadělaly jsme druhý díl kynutého těsta, do kterého se zapracovává to máslové, a všechno se musí ještě třikrát převálet, říká Alena Hrabalová, která ale hlavní starost nechala na zkušenějších. Recept a vůbec vše řídí Anička Hrošíková a Anička Pomykalová.
A co říká na plán upečení vdolečků mimo obec? Ne, ne. To byly takové záchvěvy, říkali jsme, že vdolečky upečeme, sice se nám nechtělo, ale přišlo mi škoda, že bychom se ochudili o toto společné setkání a aktivní zapojení se do opravdových svatebních příprav. Když jsem se vdávala, tak jsme si všechno doma připravovali sami. Týden předem se svatbou žilo a další týden uklízelo. Vdává se a žení se člověk jednou za život a toto jsou možná pouta, která lidi sbližují.
Sraz na pečení byl už ve tři. No normálně. Nemohla jsem usnout, tak jsem vstala a šla. Musela jsem si natáhnout dva budíky, to byly komentáře usměvavých ženských k tomu, jak se jim vstávalo, a jedna z nich přidala i vzpomínku na svatbu z roku 1938. Pamatuji si, že se nepeklo další cukroví jak dnes, byly jenom vdolečky. Bylo to přesně tak, jak je tomu dnes. Jen s malou výjimkou, protože ještě nebyly trouby, muselo se chodit k pekařovi.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace