Peňás potvrdil svou suverenitu

Peňás potvrdil svou suverenitu
Foto: ket
Staré Město Společnost 05 / 03 / 2019

Nejlepší vzorek ve Starém Městě pocházel letos z Nedakonic

Spolek přátel slivovice ze Starého Města uspořádal už devatenáctý ročník koštu nejrůznějších pálenek. Letos dokonce trhli rekord v počtu vzorků, ale vítězství v hlavní kategorii nikdo z členů nezískal.
Návštěvníci koštu měli možnost ochutnat 894 vzorků různých pálenek, což je dosud nejvyšší počet vzorků, jaký organizátoři za celou dobu fungování koštu posbírali. Takový úspěch zapříčinila zejména výborná loňská úroda a ochota lidí dávat své vzorky do této soutěže.
Vůbec nejlépe se zde vedlo Jindřichu Peňásovi z Nedakonic, který zvítězil v hlavní kategorii, tedy mezi trnkami. „Letos už s tímto vzorkem vyhrál na třech koštech a ukazuje se, že je to opravdu výborná pálenka. Jak ve vůni, kdy hezky voní po mandlích, tak také v chuti je skvělá,“ popsal vítězný vzorek za pořadatele Stanislav Měrka. Mezi trnkami obsadil druhé místo Cyril Mareček z Nedakonic a pomyslnou bronzovou medaili si odvezl do Zlechova Zdeněk Polášek.
Mezi domácími se nadmíru dobře dařilo Petru Štefkovi, který ovládl kategorii jablka. „Je to ovoce z loňského roku z Kostelan nad Moravou. Letos už se na některých koštech vzorek dobře umístil, tak jsem jeho úspěch tady trochu čekal,“ přiznal majitel nejlepšího jablka na staroměstském koštu Petr Štefka, který je zároveň i členem Spolku přátel slivovice Staré Město.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace