Poklady pod 5 865 tunami zeminy

Poklady pod 5 865 tunami zeminy
Foto: Ladislav Chvalkovský
Uherské Hradiště Společnost 24 / 03 / 2017

Nejmladší listy z deníku archeologa jsou přístupné

Od minulého týdne má veřejnost možnost nahlédnout do archeologova deníku. Kde se deník nachází, co ukrývá a nabízí ke zkoumání? To vše je možné zjistit v hlavní budově Slováckého muzea. Tým archeologického oddělení představuje nově nabyté poznatky za posledních devět let.
„Je to o naší práci, která je na začátku výzkumu poměrně těžká. Přináší nám nečekané okamžiky. Je také jedinečná a současně pomíjivá, ale co na ní mám nejraději, je její atmosféra, když odkrýváme dávno zapomenuté dějiny. Tyto okamžiky samotného objevu jsou opravdu jedinečné, neopakovatelné a nejzajímavější,“ svěřil se Tomáš Chrástek, vedoucí oddělení, po otevření výstavy a stručně také popsal, jaké jsou jeho aktuální pocity. „Jsou uvolňující. Sáhli jsme si všichni na dno, resp. po našem na spraš. Snad se nám podařilo alespoň částečně navodit atmosféru, kterou zažíváme při reálném odkrývání nálezů,“ dodal Chrástek a zavtipkoval, když padla otázka, kolik museli překopat zeminy: „Já nevím, jsou to tuny a tuny, ale dobře. 5 865 tun.“
Do koncepce celé výstavy při slavnostní vernisáži skvěle zapadl i Zdeněk Němeček z Quanti Minoris. Skrze středověkou hudbu ve svých dvou vstupech umocnil atmosféru hry světla, na které je výstava také postavena. Výstava potrvá do 21. května 2017.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace