Poprvé degustátorem, poprvé vítězem!

Poprvé degustátorem, poprvé vítězem!
Foto: Martin Fusek  /  Trojlístek nejlepší.
Šarovy Společnost 22 / 03 / 2017

Malá dědina, malý košt v rodinné atmosféře. Už desátý!

Na jubilejní, desátý ročník koštu slivovice v Šarovech nezapomene jeho hlavní pořadatel David Fejt. Nejen že poprvé zasedl do degustační komise, ale poprvé také zvítězil! Doposud jeho největším úspěchem byl bronz v roce 2010, a to svoji pálenku jako vzorný organizátor dává k hodnocení každý rok!
Doteď vyhrávaly vzorky z loňského roku, protože jsou výraznější chuti, ale poprvé vyhrála starší slivovice, a zrovna moje, prozradil šťastný majitel vítězného vzorku s datem 2013 a přiznal:  Bral jsem skoro poslední půllitr z demižonu.
Na sobotním koštu v místním pohostinství bylo k ochutnání 25 vzorků slivovice a deset letního ovoce. Čtyřiadvacet degustátorů ve dvou skupinách vybralo nejlepší tři do velkého finále. V něm posbírala nejvíce bodů slivovice Davida Fejta před Petrem Bernatíkem a Ladislavem Dudou mladším. Mezi ovocem triumfovala meruňkovice Jiřího Hájka.
K dobré pohodě vyhrávala HCM Martina Kománka. Každý pravidelný účastník koštu dostal jako dárek z jubilejního ročníku prázdný půllitr ozdobený etiketou.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace