Postránecký na čtvrtou

Postránecký na čtvrtou
Foto: Pavel Princ  /  Václav Postránecký a Klára Klose
Uherské Hradiště Společnost 18 / 12 / 2015

Marie Martykánová: Věřím, že svou přítomností a šarmem okouzlil všechny přítomné dámy.

Do třetice všeho dobrého, ba dokonce toho nejlepšího. Na třetí pokus se podařilo v Galerii Slováckého muzea uspořádat setkání vystavující sochařky a malířky Kláry Klose a Václava Postráneckého.
Když jsme s Klárou připravovaly výstavu, tak jsme si špitaly, že by bylo bezvadné, kdyby na vernisáž přijel i pan Postránecký. Setkání se nepodařilo zorganizovat, ani když jsme připravily komentovanou prohlídku, a tak jsme doufaly, že to vyjde napotřetí. A vyšlo, popsala Marie Martykánová, co vše stálo v cestě, než konečně  minulý týden prozářila usměvavá tvář Václava Postráneckého Klárčinu výstavu. Věřím, že svou přítomností a šarmem okouzlil všechny přítomné dámy, kterých byla z desítek návštěvníků většina. Budou to jistě hezké vzpomínky na úžasné setkání se známým hercem, řekla Martykánová.
V závěru hodinové prohlídky došlo i na slibované překvapení, a to odhalení instalovaného portrétu, který zpodobňuje Postráneckého hned čtyřikrát. Jsem nadšený z toho, co Klárka dělá. Vedli jsem tady při prohlídce debatu, a tak si říkám, že invence a osobnostní vklad, míra talentu, která je vložena do všeho, co Klárka dělá, je jistě 150krát víc než všechno, co udělal Ringo Čech. Nebude to dílo pro prezidenty a amatéry. Je to pro lidi, kteří potřebují vědět, že život není jen to, co je vidět pouhýma očima, svěřil své dojmy Postránecký po prohlídce.
Kdo jste v pátek nemohli, nezoufejte. Výstava a spolu s ní i portrét Václava Postráneckého budou k vidění až 3. ledna.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace