Požární bezpečnost neohrožena

Požární bezpečnost neohrožena
Foto: pri
Staré Město Společnost 06 / 02 / 2011

Tři kilometry vloček zasypávaly taneční parket

Zimní pohádka, v pořadí už třiačtyřicátá, opět sklízela úspěch. Jedná se o nejvíce navštěvovaný, žádaný a výzdobou překypující ples na okrese. A staroměstští hasiči jsou náležitě pyšní. Největším lákadlem je naše výzdoba, na které pracujeme tři měsíce. Nejtěžší je navázat vatové kuličky jako sněhové vločky, které vážeme doslova v kilometrech. Přesně jsou to tři, prozradil Antonín Martínek, starosta dobrovolného hasičského sboru ve Starém Městě.
Přírodní sníh se nám pomalu začíná rozpouštět, ale sál se proměnil na místo hlubokého mrazu. Nikdo ovšem neumrzl, protože návštěvníci ve víru tance a zábavy táli po celou dobu plesu. O hudbu se nám postarala Staroměstská kapela a Trinom. Pořádně to také vřelo při losování tomboly, kterou tvořilo 366 cen, řekl velitel místních hasičů, kterému vedro není cizí.
I v době plesání ale občané města mohli v klidu spát. Požární bezpečnost byla zajištěna. Stráž držíme i v době plesu, o který se většina členů stará. Je tu ale nealkoholická stráž, která dohlíží na bezpečnost zde v sále, a v případě nouze je ihned schopna reagovat a zasáhnout, uklidňuje starosta.

TOPlist