Práh dospělosti překročili tancem

Práh dospělosti překročili tancem
Foto: pri
Staré Město Společnost 22 / 01 / 2014

Před vystoupením si návštěvníci museli svá místa vystát

Kalendář plesové sezony ve Staré Městě je nabitý. Uplynulý víkend patřil rodinným příslušníkům a žákům navštěvujícím základní školu. Co na ples přitahuje zvědavé oči, je polonéza žáků devátých tříd. Kdo nepřišel včas, mohl se s dobrým místem rozloučit. Taneční parket se během čtvrt hodiny zmenšil o dva metry. Jen málokterý rodič neměl v ruce fotoaparát nebo kameru. Představení 64 žáků bylo rozděleno do tří částí. Pod vedením svých učitelů předvedli krásnou a poutavou podívanou, při které častokrát byl potlesk ukazatelem spokojenosti a uznání.
Pro mě to byla premiéra, protože jsem učila 12 let v Bílovicích. Moje děti k tomu přistoupily naprosto zodpovědně a myslím si, že se jim polonéza vydařila, nechala se slyšet Jarmila Králová, třídní žáků 9.D. Záměr byl vytvořit atmosféru bálu Vídeňské opery, aby to nebylo jen odšlapané. Měla jsem dvě varianty - lehčí a těžší. Když jsem viděla, že zvládají pěkně tu těžší, bylo rozhodnuto, dodala.
Bez vážnějšího klopýtnutí dovedla žáky na taneční parket i Veronika Kašná. Do nacvičování jsem se zapojila po tříleté mateřské. S nacvičováním je to jako před lety. Nejsme žádní profesionálové a děti netančí ve Star Dance. Před třemi lety jsem to měla jednodušší, protože to byla moje třída a některé holky dělaly balet, a tak měly k tanci velmi blízko, srovnala Kašná, která bez vážnějšího přemýšlení vystoupení svých žáků pochválila: Odvedli dobrou práci. Na tři měsíce cvičenín je to super.
Společně v nepřítomnosti vyzvedly práci svého kolegy Jana Zábranského, který jim gentlemansky přenechal slovo. On je náš tahoun. Zná historii celého nacvičování a jeho polonézy jsou opravdu krásné.
Dojmy a pocity po prvním vystoupení svěřili Veronika Sládková a Tadeáš Sobek. Na ples jsem se moc těšil. Je to tradice a jsem rád, že skoro všichni deváťáci tančí. Myslím si, že jsme se všichni snažili a krásně tančili. Z vystoupení mám moc dobrý pocit, nechal se slyšet Sobek, kterého jeho taneční partnerka doplnila: Už se těším, jak budeme tančit podruhé. Ten svazující pocit je za námi. Bude to zábava a jsem ráda, že se tak pěkně zakončí naše tříměsíční secvičování, které jsme si jako celá třída pořádně užívali.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace