Práva nosili pouze vedoucí chasy

Práva nosili pouze vedoucí chasy
Foto: pri
Bílovice Společnost 29 / 11 / 2014

Starosta měl těžké rozhodování komu vydat povolení

Poslední předávku pomyslného štafetového kolíku hodové tradice převzaly o víkendu Bílovice. Hodový maraton se dostal do finále. Bohužel si letos veselí chasa musela užít s hořkým dovětkem - bez stárků. Za to, že nesu dnes právo alespoň na ukázku, mohou loňští stárci. Samozřejmě že mě do toho lámali a aj doma proběhly diskuze. No a tak jsem to nakonec nevzal, vtipně glosoval vedoucí chasy Jakub Vojáček. Jeho hodová partnerka Silvie Krystýnová poděkovala rodičům: Vše je práce maminky. Ona to nažehlí, nachystá, pak mě aj do toho obleče.
To, že by výhledově do pěti let šli za stárky, potvrdili i mladší vedoucí - Tereza Gabrhelíková a Alois Knap. I oni byli dobíráni, že už měli stárkování vzít. Sami to viděli jinak. Teď už je na to pozdě. Uvažoval jsem o tom, ale pro klid své duše jsem si to ještě odložil, ale do pěti let jistě půjdeme, řekl Alois, kterého Tereza podpořila. Stárkování se také nebojím, ale není to úplně nejvhodnější období, do pěti let na 100 % jdem. Jak říkal starší stárek. Prostě příště napečem o trochu víc koláčků, řekli společně.
Nechyběla mše svatá, obchůzka obcí a vydání potřebného povolení starostou obce Petrem Fuskem. Málem jej však vydal drobotině, která v předstihu před staršími pobavila svým říkáním dav přítomných a překvapila tanečním pásmem.
Večerní zábava proběhla ve staronovém stylu. Tanečky, které s chasou nacvičily Věrka Dovrtělová a Ivana Bečicová, chasa zatančila v doprovodu DH Sadovanka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace