Přes sto holčiček chce hrát Alenku v říši divů

Přes sto holčiček chce hrát Alenku v říši divů
Uherské Hradiště Společnost 22 / 01 / 2015

Slovácké divadlo letos slaví sedmdesáté narozeniny a za slogan celého roku si divadelníci zvolili větu „všechno nejlepší“. „Jednak je to obvyklé přání k narozeninám, ale je to také vzkaz divákům, že pro ně připravíme to opravdu nejlepší,“ říká ředitel Igor Stránský a připomíná, že jedním z vrcholů sezóny bude inscenace hry Alenka v říši divů a za zrcadlem, kterou nastuduje režisér J. A. Pitínský. Včera divadelníci hledali představitelku titulní role.
„Do konkurzu je nám přihlásilo přes sto třicet holčiček, to je obrovské číslo, je vidět, že spojení Slováckého divadla a pana režiséra Pitínského je velmi silné a dává tušit mimořádný zážitek,“ je přesvědčený ředitel Stránský a připomíná předchozí inscenace, které slovácký soubor vyšvihly mezi divadelní elitu Česka, ať šlo o Lišku Bystroušku, Divou Báru, či naposledy uvedený Kalibův zločin.
Výběr té nejlepší představitelky Alenky nebyl snadný. Dívky od 8 do 15 let se musely naučit poměrně obtížný text a na jevišti improvizovat podle přání režiséra. „Některé to zvládly lépe, jiné hůře, občas bylo vidět, že více než holčička samotná si ji přejí na jevišti vidět spíše její rodiče,“ říká herec Josef Kubáník, jenž se konkurzu také zúčastnil, aby spolu s dalšími kolegy byl malým herečkám profesionálním nahrávačem. Jméno vítězky konkurzu nebylo v době uzávěrky ještě známé, její výběr byl ale sledován s velkým zájmem ze strany diváků, ale i médií.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace