Přivezeme vám česnek až z Kypru!

Přivezeme vám česnek až z Kypru!
Foto: ket
Buchlovice Společnost 31 / 07 / 2017

Nakoupit česnek a vychutnat si folklor se jezdí i ze Slovenska

Věhlas buchlovického Festivalu česneku překračuje hranice naší země. Svědčí o tom i početné zastoupení návštěvníků třeba ze Slovenska.
„Do Buchlovic jsme přijeli krátce po začátku slavností. Jelikož nás přijel celý autobus, tak jsme se hned rozdělili a někteří šli na prohlídku zámku, jiní rovnou nakupovat česnek,“ prozradila Mária Vojtková, která se na výlet ze slovenského města Martin vydala se svým manželem. Oba se nechali strhnout atmosférou česnekových slavností a z Buchlovic si česnek i odvezli. „Nakoupili jsme dvě kila česneku. Kilo ruského a ještě kilo pro kamarádku, které jsem slíbila, že česnek přivezu,“ řekla dále Vojková.
Kromě prohlížení nabídky prodejců česneku mohli manželé Vojkovi, stejně jako ostatní návštěvníci, vybírat z velkého množství vystoupení v rámci doprovodného programu. Předvést své umění přijel například ze sousedních Boršic soubor Veselá partyja. „Na festivalu jsme už podruhé. Máme zde hodně vystoupení a ze zkušenosti už víme, že když my skončíme, tak veškerý česnek je už vykoupený a stánky s jídlem vyjedené. Takže nakupovat vůbec nestíháme, postěžoval si David Mikula, jeden z vedoucích boršického folklorního uskupení. Pro partu folkloristů to byla zároveň i generální zkouška na zářijová vystoupení, která předvedou na Kypru. Nadšeni atmosférou česnekového festivalu slíbili, že nějaký česnek odtud určitě přivezou, když už jim to v Buchlovicích nevyšlo.
Těm, kteří měli více štěstí a měli čas areál projít, se naskytla příležitost ochutnat mnohé česnekové speciality, z nichž největší zájem byl tradičně o originální česnekovou zmrzlinu.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace