Pro stárku si přijel na koni

Pro stárku si přijel na koni
Foto: Jakub Ketman
Mařatice Společnost 19 / 10 / 2015

Mařatické hody daly vzpomenout na časy jízdy králů

Letošní mařatický starší stárek Lukáš Vandírek se rozhodl hody trochu ozvláštnit. Pro svou stárku Zuzanu Milisovou si do kulturáku přijel na koni. Už jednou jsem tady stárkem byl, a to před osmi lety. Letos jsem se rozhodl, že půjdu ještě jednou, ale už naposled, řekl Lukáš Vandírek. Aby to byla rozlučka, jak se patří, přemýšlel Lukáš, čím by ty letošní hody zpestřil. Tři roky jsem byl na Novém Zélandu a tam jsem se hodně věnoval koním. Shodou okolností jsem na internetu našel fotku z doby, kdy se tady ještě jezdila jízda králů. Tak jsem se rozhodl tuto dobu připomenout a přijet dnes na koni, vysvětlil kuriózní nápad stárek Lukáš.
Okolnosti kolem Lukášova stárkování jsou však také hodně zajímavé. Na poslední chvíli nám letos odřekli z rodinných důvodů oba stárci. Tak jsem se krátce před hodama rozhodl, že tu tradici udržím a ještě jednou půjdu, popsal nečekanou situaci starší stárek. Přitom před osmi lety, když poprvé stárkoval, byl ve stejné situaci. To jsem se stal stárkem čtrnáct dní před hodama, vzpomínal s úsměvem na rtech.
Jako mladší stárkovský pár šli na mařatických hodech Mirek Březina a Karolína Kuželová. Jim i celé chase se o hudební doprovod starala CM Ohnica. Díky stárkovu překvapení a skvělé atmosféře se letošní rok určitě zapíše do dějin mařatických hodů.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace