Rok a bude to čtvrtstoletí

Rok a bude to čtvrtstoletí
Foto: Pavel PRINC  /  Srdcem rocker v zádech s učitelským sborem!
Uherské Hradiště Společnost 18 / 12 / 2017

Jsou hvězdy, které nehasnou a lidé, kteří nestárnou. Jedním z nich je Hradišťák jak poleno Honza Gajdošík. V pátek v Galerii Slováckého muzea rozsvítil vánoční stromeček a rozezpíval celé nádvoří. A nebylo to poprvé.
„Přejeme krásný, krásný předvánoční čas. Děkuji, že jsme se zase sešli na 24. rockovém koledování. Je to neuvěřitelné, ale funguje to a je tu fajn. Začíná to být čím dál lepší a půjdu do toho, dokud budu moct. Doufám, že příští rok oslavíme čtvrtstoletí,“ přivítal Honza Gajdošík návštěvníky a přidal malé ohlédnutí. „Začínal jsem zde s kolegyněmi ještě bez názvu R. O. C. K. BABY. Jsou tu i pamětnice, ale raději nebudu ukazovat. Pak to převzal Svatý Pluk a teď jsme se vrátili opět na začátek,“ svěřil se a dal pokyn k první písni Pastuškové, vstávejte, první ze sedmnácti připravených skladeb.
Následovaly: Půjdem spolu do Betléma, Ten vánoční čas, Pásli jsme ovečky, Ve chlévě prostém. Netrvalo dlouho a zapojil také návštěvníky, kterým při vstupu rozdával text nové koledy Panenka Maria. „Moc se nám to tu líbí. Ta atmosféra, škoda jen, že není sníh,“ nechala se slyšet jedna z návštěvnic.
Další akce pro veřejnost proběhne až v novém roce. Bude to 7. ledna 2018, kdy ve 14.00 můžete navštívit komentovanou prohlídku výstavy Mateusze Dworského a v 15.00 výstavu Jiřího Karla Heřmana.
 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace