Rostislav do mě napumpoval adrenalin

Rostislav do mě napumpoval adrenalin
Foto: sal
Modrá Společnost 07 / 03 / 2013

„Dovolte, abych vám oznámil, že záběr je parádní, a tím pádem se jednalo i o poslední záběr, ve kterém hraje Milan Bahúl. Milane, děkujeme za spolupráci,“ neslo se lesem kousek za obcí Modrá z reproduktoru a jednalo se o slova režiséra Nikolaeva krátce poté, co jeho přísným okem prošel záběr ze scény, ve které je zajat kníže Rostislav (Milan Bahúl) svým synovcem, knížetem Svatoplukem (Jan Jankovský).
Milan Bahúl, který je českým divákům znám i jako doktor Pusenský ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, při odchodu z natáčecího placu poskytl DOBRÉMU DNU exkluzivní rozhovor.
Máte za sebou poslední klapku v tomto zajímavém projektu. Jak jste byl s natáčením spokojen?
Teď jste mě zaskočil, takovou otázku jsem vůbec nečekal. (smích) Natáčení bylo krásné. Začínali jsme v parném létě, což bylo sice lidsky nekomfortní, ale profesně je tady úžasný tým s úžasným režisérem a úžasným tématem. A mně už se po takovém tématu popravdě hodně stýskalo.
Historické věci jsou vám tedy blízké?
Po letech, kdy jsem zapadl do seriálů jak v Čechách, tak i na Slovensku, mně takové téma opravdu chybělo. Jsem spíš stavěný k historii. Koně, šerm a hlavně příběh a vztahy a vztahy a vztahy. Když k takové látce nepřičichnete šest sedm let, tak je to najednou křišťálová studánka.
S vaší rolí Rostislava jste byl nadmíru spokojen?
Ať bylo zima, nebo horko, já jsem si roli doslova užíval. Konečně jsem dělal něco, co do mě napumpuje adrenalin.
V poslední scéně jste sváděl docela ostrý souboj na ostří nože s několika muži. Musel jste dlouho nacvičovat?
Byly doby, kdy se takovýchto věcí natáčely spousty. To snad ještě bylo Československo a možná i pár let po rozdělení. Poté to nějak utichlo, protože pohodlnost velela udělat současnost, nejlépe denní seriál, který bude hlavně vydělávat už v zaplacených stavbách, a nikdo nebude muset do exteriéru, do bláta a nepohody. Scenáristé jako by zapomínali psát. Když se napíše povrchně současnost, tak to nebije tak do očí, jako když se napíše povrchně historická záležitost, protože tam už je to cítit. Prostředí a výprava to nezachrání.
Příběh o Cyrilovi a Metoději podle vás diváky chytne?
O tom jsem přesvědčený, že ano.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace